Lampa błyskowa do fotobudki

Rozmowy dotyczące akcesoriów studyjnych, np. lamp, wyzwalaczy itd.

Moderator: MATIzz

Postprzez bzyku » 29 paź 2013, o 08:18

Na samym początku witam wszystkich forumowiczów. Mam na imię Łukasz i przybywam do was z prośbą o pomoc Mryg
Moje pytanie dotyczy osprzętu do "fotobudki" którą właśnie wykonuję.
Niestety jeżeli chodzi o fotografię nie jestem specjalistą z tej dziedziny, a nie chciałbym popełnić błędu w konstrukcji.
Więc chodzi mi o dwie rzeczy:
1. Jaką lampę błyskową najlepiej zastosować. Polecano mi Powerlux VT-100, lecz zastanawiałem się czy nie zastosować żarówki błyskowej (tylko jej głównym minusem byłby czas ładowania)
2. Jeżeli chodzi o softbox myślałem, aby na froncie zastosować szkło matowe bądź plexi a za nią dać jedną warstwę materiału z softboxu, aby bardziej zmiękczyć światło.

Proszę o pomoc gdyż chciałbym wykonać wszystko w fachowy sposób.
Dodam, że aparat który zastosuję to lustrzanka Canon EOS 1100d

Pozdrawiam wszystkich i cieszę się, że tu trafiłem.
bzyku

Postprzez robak » 29 paź 2013, o 12:10

Zdecydowana większość (wszystkie?) fotobudki jakie widziałem maja oświetlenie stałe, więc zastosowalbym tutaj coś z rozwiązań dla potrzeb filmowania. Pomysł z blaskiem jest ok i lampa która wybrałeś powinna sie sprawdzic. Fotobudka jest mała, więc nawet jakaś lampa 'na sanki' da radę, byle powtarzała błysk z ta sama mocą wg ustawień.
robak
Admin Psuja

Re: Lampa błyskowa do fotobudki

Postprzez bzyku » 29 paź 2013, o 21:07

No właśnie sam nie jestem pewny jakie oświetlenie wybrać. Niektórzy polecają oświetlenie stałe a pozostali lampę błyskową. Sam myślę, że jednak zdjęcie z lampą błyskową będzie lepszej jakości.
A poza tym chciałbym zastosować oświetlenie stałe, lecz tylko do składania życzeń, gdyż planuję zrobić program w którym będzie możliwość nagrania życzeń.
Czekam na kolejne podpowiedzi ;)
bzyku

Postprzez Michal302 » 29 paź 2013, o 21:55

Plexi może nadać zafarb na zdjęciach więc uważaj na to.
Jeśli chodzi o lampy Powerlux to jak najbardziej polecam. Nie mam tej, o której piszesz ale mam mocniejsze i nie narzekam na nie. Świetnie się sprawdzają.
Wybrałbym również błysk, lampa szybko się ładuje więc nie będzie problemów :)
Michal302
Administrator

Postprzez robak » 29 paź 2013, o 23:36

Błysk jest zdecydowanie lepszy, ale jak chcesz tez video, to bym dwa w jednym robił. Poza tym jak dasz lampe mocna z zarowkami dajacymi światło 5500k to energooszczędne nie zjedzą za dużo, a dadzą wystarczający efekt. Ludzie nie oczekują super pro jakości, tylko pamiątki.
robak
Admin Psuja

Postprzez bzyku » 30 paź 2013, o 09:10

Dokładnie zdjęcia nie będą robione przez fachowca, lecz przez zautomatyzowaną budkę tak więc nikt na pewno nie nastawia się na niesamowite zdjęcia.
Pomyślałem, aby zrobić softboxa z blachy kwasówki na froncie zastosować szkło mleczne + ewentualną jedną warstwę materiału z softboxu do ewentualnego zmiękczenia światła. Zastosować wyżej wymienioną lampę, a dodatkowo zastosować również światło stałe do ewentualnych filmów (życzeń) dołączane oddzielnym przyciskiem.
Będę musiał prawdopodobnie sam zrobić softbox, gdyż najmniejsze jakie są w połączeniu z lampą będą miały za dużą głębokość bo sam softbox 40cmx40cm ma 40cm głębokości + lampa.
bzyku

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Akcesoria studyjne