Bezlusterkowiec NX300 a Smartphone Note4

W tym dziale każdy początkujący może zadawać dowolne pytania dotyczące fotografii i rzeczy z nią związanych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Bezlusterkowiec NX300 a Smartphone Note4

Postprzez yoroi » 30 maja 2018, o 20:32

Witam serdecznie !

Jako totalny żółtodziub który postanowił poszerzyć swoje horyzonty w dziedzinie fotografii chciałbym zapytać Was ekspertów :)

Przymierzam się do zakupu pierwszego aparatu. Po przeczytaniu internetów wybór padł na bezlusterkowca Samsunga NX300
Myślę że jest do doskonały wybór w stosunku jakości do ceny dla początkującego

Pytanie które mnie nurtuje jest myślę dość banalne.

Do tej pory od kilku już lat zdjęcia i filmy robiłem za pomocą smartphona Note 4. Niemal zawsze byłem bardzo zadowolony z ich jakości. Filmy w UHD lub 4K i zdjęcia 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i obiektywem o jasności F/1.9 i funkcją panoramicznego selfie.
Czy przesiadając się na ww aparat jakość zdjęć i filmów będzie dużo lepsza i generalnie- jaka będzie różnica pomiędzy materiałami uzyskiwanymi Smartphonem a bezlusterkowcem ? :)
yoroi

Re: Bezlusterkowiec NX300 a Smartphone Note4

Postprzez dominik90 » 1 cze 2018, o 13:10

Witaj.
Jeśli chodzi o jakość zdjęć to zobacz sobie te przykładowe i oceń.

Co do różnic, to zależy co chcesz fotografować itd. Generalnie aparat ma więcej możliwości i daje większą kontrolę nad wykonywanym zdjęciem niż smartfon. Dlatego dużo będzie zależało od Twojej wiedzy i umiejętności.
dominik90

Re: Bezlusterkowiec NX300 a Smartphone Note4

Postprzez lesny_dziad » 3 cze 2018, o 23:10

yoroi napisał(a):Przymierzam się do zakupu pierwszego aparatu. Po przeczytaniu internetów wybór padł na bezlusterkowca Samsunga NX300
Myślę że jest do doskonały wybór w stosunku jakości do ceny dla początkującego

A system NX to nie jest taki trochę martwy? Tzn. formalnego aktu zgonu w zasadzie nikt nie podpisał, ale czynności życiowych pacjent jednak przejawia :icon_twisted: Czyli zostaje w zasadzie rynek wtórny, raczej nie za duży i kurczący się.
lesny_dziad

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy początkujących