Nikon P500 jako sprzęt do nauki podstaw.

W tym dziale każdy początkujący może zadawać dowolne pytania dotyczące fotografii i rzeczy z nią związanych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Nikon P500 jako sprzęt do nauki podstaw.

Postprzez TataPo30 » 12 cze 2019, o 12:58

Cześć, jako że jestem tu nowy to chciałbym się z Wami przywitać, tak więc dzień dobry, cześć, witajcie :)

Na wstępie zaznaczę, że nie zajmuję się fotografią, ale ciągnie mnie w tym kierunku. Ostatnio z szafy odkopałem mój stary aparat, który kupiłem kilka lat temu. Postanowiłem, że nauczę się trochę wiedzy tajemnej jaką jest fotografowanie, aby nie strzelać tysiąca fotek na automacie, tylko coś samemu poustawiać, pokombinować, połapać fajne kadry. Chcę to traktować jako hobby i oderwanie się od pracy codziennej - takie narzędzie do odstresowania.

Moje pytanie do Was brzmi, czy na aparacie Nikon P500, warto zaczynać naukę? Jest to cyfrówka z tego co się nią pobawiłem, ma tryb manualny więc można trochę po testować i pobawić się aparatem. Na początek chcę dobrze zrozumieć wszystkie pojęcia jak ISO, ogniskowa itp, a wiadomo najlepiej uczy praktyka. Tylko zastanawiam się czy cyfrówka będzie do tego odpowiednia, czy raczej szukać jakiejś używanej lustrzanki (chociaż chyba jedyną poważną różnicą, pomijając różnice w zasadzie działania tych dwóch technologii, różnią się tylko możliwością wymiany obiektywów).

Na razie jestem na etapie oglądania poradników na YT, czytania poradników, for internetowych oraz... kupnie baterii do powyższego aparatu (po kilku latach w szafie starcza na dwa zdjęcia :) ).
TataPo30

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy początkujących