Kompakt do astro i nie tylko.

W tym dziale każdy początkujący może zadawać dowolne pytania dotyczące fotografii i rzeczy z nią związanych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Kompakt do astro i nie tylko.

Postprzez wampum » 6 kwi 2018, o 01:23

Witam.
To mój pierwszy post, i nie ukrywam że potrzebuję porady ludzi co się znają na aparatach fotograficznych.
Zastanawiam się nad kupnem uniwersalnego aparatu fotograficznego do codziennego użytkowana "rodzinnego" oraz przy okazji do fotografowania Ksieżyca i planet (bo to jasne obiekty), jak się złapie droga mleczna w panoramie - to też się nie obrażę, aczkolwiek przeżyję.
Mam mały budżet, bo tylko 500pln - i dlatego poszperałem trochę w recenzjach starszych aparatów i właściwie mam chyba dwie opcje.
1. Aparat z wbudowanym zoomem - i tutaj zwróciłem uwagę na Canona SX40HS.
2. Aparat z wymiennymi obiektywami - tutaj moim ostatnim odkryciem jest Sony NEX5.
W obiegu wtórnym można zakupić obydwa aparaty. Ogólnie nie za bardzo chcę lustrzankę bo obiektów głębokiego nieba nie będę łapał - dlatego celuję w kompakta, który wg testów i opinii ma dość niskie szumy przy wysokim ISO i można przypowerować powiększeniem w razie potrzeby.
Czy może mi ktoś doradzić czy to dobry wybór?, może jest jeszcze jakiś aparat o którym nie wiem.

Aha - aparat będę chciał montować na statywie paralaktycznym z porwadzeniem za obiektem, więc jakiejś wielkiej stabilizacji obrazu nie potrzebuję.
Oczywiście aparat też będzie robił zdjęcia rodzinne - takie standardowe.
Pozdrawiam.
wampum

Re: Kompakt do astro i nie tylko.

Postprzez Q'bot » 6 kwi 2018, o 19:59

Nex jest z pewnością lepszym wyborem aniżeli kompakt Canon'a - choć pewnie wielkich czułości nie wykorzystasz, montując na statywie śledzącym ruch na niebie...
Pytanie jakie szkło sobie do niego dokupisz - czyli jak zamontujesz do teleskopu?
Q'bot
Moderator

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy początkujących