Strona 1 z 1

Prześwietlenia zdjęć

PostNapisane: 24 lut 2019, o 10:48
przez Slavo
Witam wszystkich. Jestem początkującym w fotografii i nie mogę poradzić sobie z jednym problemem, otóż za każdym razem kiedy staram się zrobić fotkę (obojętnie w jakich warunkach oświetleniowych), sugerując się światłomierzem zdjęcia zawsze wychodzą bardzo prześwietlone. Jedynym wyjściem żeby nie były prześwietlone jest korzystanie z ustawień tak aby światłomierzem wskazywał sporo na minusie. Jeśli światłomierz jest na zero zdjęcia są bardzo prześwietlone. Tak się dzieje ze wszystkimi obiektywami i dlatego nie piszę jakie posiadam.

Sprzęt to Nikon d7100.

Re: Prześwietlenia zdjęć

PostNapisane: 25 lut 2019, o 18:10
przez Slavo
Przepraszam czy to forum w ogóle żyje?

Re: Prześwietlenia zdjęć

PostNapisane: 25 lut 2019, o 21:01
przez MATIzz
Slavo napisał(a):Przepraszam czy to forum w ogóle żyje?


Jak osiemdziesięcioletnei maratończyk .

Re: Prześwietlenia zdjęć

PostNapisane: 26 lut 2019, o 21:28
przez lesny_dziad
Slavo napisał(a):Witam wszystkich. Jestem początkującym w fotografii i nie mogę poradzić sobie z jednym problemem, otóż za każdym razem kiedy staram się zrobić fotkę (obojętnie w jakich warunkach oświetleniowych), sugerując się światłomierzem zdjęcia zawsze wychodzą bardzo prześwietlone. Jedynym wyjściem żeby nie były prześwietlone jest korzystanie z ustawień tak aby światłomierzem wskazywał sporo na minusie. Jeśli światłomierz jest na zero zdjęcia są bardzo prześwietlone. Tak się dzieje ze wszystkimi obiektywami i dlatego nie piszę jakie posiadam.

Sprzęt to Nikon d7100.


Korekta ekspozycji nie jest przestawiona na + ?
Jaki tryb pomiaru światła? Jeżeli masz ustawiony np. punktowy i mierzysz na czymś, co jest ciemne, to prześwietlania w jaśniejszych partiach masz zapewnione.
No i fizyki nie przeskoczysz, jeżeli masz mocno kontrastową scenę, to coś musi być przepalone (albo niedoświetlone).

Re: Prześwietlenia zdjęć

PostNapisane: 26 lut 2019, o 22:03
przez jerzy
Jaki aparat ? jeśli nowy to po pierwsze instrukcję musisz poczytać bez tego jeśli jesteś początkującym nie dasz rady czytaj instrukcję