Zapasowe body

W tym dziale zadajemy zaawansowane pytania dotyczące fotografii oraz rzeczy z nią związanymi.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Zapasowe body

Postprzez kubi1182 » 28 paź 2017, o 15:01

Witam, zajmuję się amatorsko fotografią okolicznościową (chrzty, 18stki itp). Mam 19 lat i chodzę jeszcze do szkoły, dorabiam sobie w ten sposób.

Posiadam body Canon 6D + Sigma Art 35mm 1.4 oraz Canona 70-200mm 2.8 IS II USM oraz Nikona D5100 z kitowym obiektywem 18-105mm.
Planuję w niedalekiej przyszłości spróbować sił w fotografii ślubnej, tylko mam jedną zagwozdkę, czy potrzebne mi jest drugie body? Zawsze jest ryzyko ,że coś się może stać z moim Canonem i nie wiem co bym zrobił w sytuacji kiedy byłbym bez sprzętu. Mam niby tego Nikona ale nie wyobrażam sobie robienia zdjęć nim podczas takiej wpadki, jego jakość to masakra. Jak wy radzicie sobie? Macie jedno body czy mus to co najmniej dwa?
kubi1182

Re: Zapasowe body

Postprzez Q'bot » 28 paź 2017, o 15:29

Ja tam się nie znam na takich rozrywkach, ale by zachować twarz, powinieneś mieć zawsze coś w zanadrzu...
Teraz używane 6D latają w niskich cenach, więc mógłbyś sobie nosić dwa canony z różnymi szkłami, zamiast przepinać na szybko ;)
Q'bot
Moderator

Re: Zapasowe body

Postprzez mbortlik » 2 lis 2017, o 13:03

Polecam kupić drugi aparat na pewno. Ja długo pracowałem bez zapasowego no i sensor zaczął w nim siadać. Udało mi się, że szwankował tylko co jakiś czas, ale osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji, że pada mi aparat podczas ceremonii ślubnej, albo podczas chrztu. Co powiesz klientowi ? Musisz coś mieć w razie wypadku bo to są uroczystości których nie da się powtórzyć :)
mbortlik

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy zaawansowanych