Obiektyw do fotografii górskiej i podrózniczej

W tym dziale zadajemy zaawansowane pytania dotyczące fotografii oraz rzeczy z nią związanymi.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Obiektyw do fotografii górskiej i podrózniczej

Postprzez jordi70 » 28 lis 2018, o 00:00

Posiadam obiektyw fuji xf 18-55 ale zastanawiam sie nad kupnem xf 10-24mm, cel fotografii jak w temacie, czyli fotografia podróżnicza ale ze zdecydowana przewaga fotografii w górach. Czy w takiej sytuacji przesiadka na 10-24 jest oplacalna czy moze lepiej zostać przy 18-55, jako ze jest bardziej uniwersalna. Czy majac 18-55 lub ewentualnie 10-24 taki zestaw do fotografii w górach powinienem jeszcze uzupelnic jakims innym szklem, czy posiadajac którys z tych zoomów całkowicie to wystarczy.

Druga kwestia jest związana z moja praca zawodowa. Ponieważ jestem kierowcą ciagnika siodłowgo, przez niektórych czasem zwanego ,,TIR" Podczas moich przymusowych pauz, mam okazje od czasu do czasu pozwiedzac rózne europejskie miasta i tam tez chcialbym pofotografować, co wy wybralibyscie na moim miejscu, wiekszy gabarytowo zoom czy moze jakas jasniejsza kompaktowa stalke
jordi70

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy zaawansowanych