[Lustrzanka] Balans bieli

W tym dziale zadajemy zaawansowane pytania dotyczące fotografii oraz rzeczy z nią związanymi.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

[Lustrzanka] Balans bieli

Postprzez Azonic » 27 gru 2015, o 16:12

Witam serdecznie

Posiadam sprzęt lustrzankę sony slt a58k.

Fotografuje odzież na potrzeby aukcji. Oświetlenie ciągle 3x softbox po 5 zarówek + białe tło. Zdjęcia fotografowane są na manekinie.

Mam problem z rzeczywistym odzwierciedleniem koloru odzieży np. zamiast żywego czarnego wychodzi blady.

Przeczytałem gdzieś żeby ustawić manualnie balans bieli - wybrałem opcje SET następnie zrobiłem zdjęcie produktu, aparat automatycznie dostosował balans bieli było bodajże 5500k. Rzeczywisty kolor trochę się poprawił ale niestety to nie jest jeszcze to.

Prosiłbym o jakieś porady.

Dziękuje i pozdrawiam
Azonic

Re: [Lustrzanka] Balans bieli

Postprzez Michal302 » 31 gru 2015, o 15:00

Spróbuj zmienić balans bieli ręcznie.
Żeby odwzorować kolor odzieży ustaw balans bieli na taką wartość jaką mają Twoje żarówki.

Może fotografujesz w rawach a później nie obrabiasz zdjęć? Jeżeli tak to wystarczy dodać trochę kontrastu i nasycenia i problem powinien się rozwiązać.
Blog fotograficzny http://fotoblysk.com - wszystko o fotografii
Presety Lightroom i Lekcje http://sklep.fotoblysk.com/produkt/pres ... troom-acr/
Michal302
Administrator

Re: [Lustrzanka] Balans bieli

Postprzez jerzy » 3 paź 2016, o 12:58

A otoczenie , światło odbite od kolorowych ścian też może fałszować

Poza tym monitor - nie fałszuje kolorów jeśli jest skalibrowany
Canon eos 5d mk3 + eos 50d +50/f1,4+24-70/f4+70-200/f2,8+18-200/f3,55,6+SP580exII
jerzy

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy zaawansowanych