Tworzenie portfolio na WP.

W tym dziale zadajemy zaawansowane pytania dotyczące fotografii oraz rzeczy z nią związanymi.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Tworzenie portfolio na WP.

Postprzez borysek » 30 lip 2014, o 14:00

Witajcie,

Piszę tutaj, bo Michał postanowił mnie ziignorować na PW:) Wczoraj zakupiłem hosting i domene (exposureme.com) i postanowiłem otworzyć swoją pierwszą strone na wordpressie. Znalazłem fajny szablon, Shuttershot i bardzo pasuje do moich oczekiwań jak to wszystko powinno wyglądać. Mam jednak kilka pytań. W dokumentacji jest napisanę że potrzebny jest plugin Options Framework, lecz gdy go zainstaluje dostaje wiadomość że mój 'theme' wcale nie współpracuje z tym pluginem. Gdzie tu jest logika?

Lecz to nie jest moim problemem. Problemem jest to, że gdy tworzę nową strone (w menu, na wordpressie znane to jest jako page) to tło się tworzy białe. Po raz kolejny, w dokumentacji jest napisane żeby wybrać "Homepage" jako styl tej strony czy coś w ten deseń. Jednak ja tego homepage nie widzę, a tylko blog jest na liście.

To tylko kilka z moich laikowych problemów. Jest ktoś w stanie pomóc?
borysek

Re: Tworzenie portfolio na WP.

Postprzez MATIzz » 30 lip 2014, o 14:49

Tez kiedyś kombinowałem z WP i łapałem właśnie mnóstwo tego typu dziwnych historii. Ciężko było wszystko dopasować, tak jak się zaplanowało. Zawsze coś się wywalało, nie pasowało, krzaczyło... Do tego stopnia mi to obrzydło, że na blogu korzystam z gotowego wordpress.com na ich domenie, a stronę postawiłem na joomla (na wykupionej domenie). Polecam i Tobie przesiąść się joomla.
Postawiłem stroną zaczynając z zerową wiedzą w temacie. Trochę doświadczenia nabyłem we współpracy z WP własnie, gdzie trzeba było kombinować jak koń pod górę, a i tak cierpliwości mi do tego brakowało.
Na Twoje niestety nie potrafię odpowiedzieć, bo chyba trzeba by to widzieć "na żywo".
MATIzz
Moderator

Postprzez borysek » 30 lip 2014, o 14:51

Można i na żywo :D
borysek

Postprzez klapuch » 30 lip 2014, o 16:39

Ja jestem w stanie pomóc, ale nie do końca rozumiem tego co piszesz. Może theme pracuje z framework w wersji PRO, a Ty masz lite? Zgaduję, nie znam dokumentacji, chociaż chyba mam to same theme.
Jak tworzysz nowy wpis to masz białe tło - rozumiem, że ma być innego koloru czy coś Ci się nie wyświetla?
klapuch

Postprzez klapuch » 30 lip 2014, o 16:41

Polecam i Tobie przesiąść się joomla.

... od uszkodzeń matrycy, głodu, wojny i Joomli uchowaj...
klapuch

Postprzez MATIzz » 30 lip 2014, o 16:46

klapuch napisał(a):
... od uszkodzeń matrycy, głodu, wojny i Joomli uchowaj...

O widzisz.., a mnie zdecydowanie łatwiej współpracowało się z joomla niż z WP.
Ale nie należy tego brać jako wyznacznik, bo ja pisze z pozycji zupełnego laika w temacie.
MATIzz
Moderator

Postprzez borysek » 30 lip 2014, o 16:48

Więc tak. W tym szablonie występuje coś w stylu slidów. Każdy slide to nowe zdjęcie które się przesuwa na stronię głównej w tle. Wszystko działa, do momentu kiedy chce stworzyć nową sekcje, typu "skontaktuj się ze mną", "portfolio" lub cokolwiek innego. Jak tworzę nową strone, w tle już zdjęć nie ma, wcale nie przeskakują, a tło jest białe.

Czytając w internecie, trzeba wejść w "Page attributes" i wybrać "Homepage" jako layout. Ja tego homepage tam nie widzę, jest tylko opcja "Default" i "Blog", żadna z nich nie działa - tło jest dalej białe.

Mogę udostępnić admina na PW, nic nie mam do stracenia.
borysek

Postprzez borysek » 30 lip 2014, o 16:54

http://cdn.fabthemes.com/wp-content/upl ... ion-v3.pdf

Oto dokumentacja. Zdjęcie pod tytułem "custom slideshow page" pokazuje właśnie Homepage. Ja tego tam nie widzę.
borysek

Postprzez Michal302 » 30 lip 2014, o 22:43

borysek napisał(a):Witajcie,

Piszę tutaj, bo Michał postanowił mnie ziignorować na PW:)

Z całym szacunkiem. Nie mam obowiązku odpisywać w mgnieniu oka na wiadomości. Widocznie nie mogłem w danej chwili więc nie odpisałem ;)
Blog fotograficzny http://fotoblysk.com - wszystko o fotografii
Koszulki fotograficzne http://sklep.fotoblysk.com
Michal302
Administrator

Postprzez borysek » 30 lip 2014, o 22:56

To taka ironia i żart, która się nie udała. Już desperacko się podjełem kilku kroków, i napisałem do fabthemes z pomocą :P Myślałem że to też mogła być wina wersji wordpressa, dlatego teraz instaluje wersje sprzed miesięcy.
borysek

Następna strona

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy zaawansowanych