Canon G7X Mark II czy Sony RX100 Mark III

Rozmowy dotyczące aparatów fotograficznych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Canon G7X Mark II czy Sony RX100 Mark III

Postprzez Sandy93 » 4 sie 2017, o 17:00

Witam. Jestem obecnie posiadaczka lustrzanki, ale niestety na ostatnich wakacjach zdalam sobie sprawe ze jest ona za ciezka i za duza zeby ja wszedzie ze soba zabierac. Postanowilam wiec kupic porzadny aparat kompaktowy. Juz od prawie miesiaca szukam takiego aparatu ktory by mi odpowiadal i znalazlam dwa modele: Canon G7X Mark II i Sony RX100 Mark III. I tu pojawia sie problem, poniewaz nie wiem ktory z nich wybrac. Z tego co zdazylam sie zorientowac to jesli chodzi o jakosc, kolor i ostrosc zdjec czy nagrywanie filmow to lepszy jest chyba Sony, natomiast Canon jest lepszy pod wzgledem stabilizacji obrazu oraz szerokosci obiektywu. Ogladalam tez duzo filmow na youtube z uzyciem obydwu aparatow i odnosze wrazenie ze kolory w Canonie wychodza takie bialawe, a przy duzej ilosci slonca sa bardzo blade, za to Sony ma kolory bardziej cieple i wyraziste. Osobiscie sama nie testowalam zadnego z tych aparatow wiec bardzo prosze o pomoc w wyborze odpowiedniego aparatu. Ktory jest lepszy pod wzgledem kolorow, ostrosci, jakosci zdjec oraz stabilizacji obrazu podczas nagrywania? Czy sa jeszcze jakies inne istotne roznice pomiedzy nimi?
Sandy93

Re: Canon G7X Mark II czy Sony RX100 Mark III

Postprzez Q'bot » 4 sie 2017, o 19:24

Kolorami bym się akurat zbytnio nie kierował - możesz je podbić i nieco zmienić zarówno w samym aparacie, jak i w postprocess'ie...

Ja bym postawił na canon'a jako nieco nowszą konstrukcję - choć jakościowo pod względem obrazu są niemalże identyczne.
Q'bot
Moderator

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Aparaty