Który aparat wybrać na początek

Rozmowy dotyczące aparatów fotograficznych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Który aparat wybrać na początek

Postprzez fazior » 6 gru 2017, o 20:39

Cześć,
najpierw chciałem się przywitać i przedstawić. Mam na imię Łukasz i chciałbym rozpocząć swoją przygodę z fotografią analogową. Po przeczytaniu w internecie miliona recenzji mój wybór na pierwszy aparat analogowy padł na dwa aparaty Minolty, X-300 i X-700. Prosiłbym Was o pomoc, który z nich wybrać, który będzie lepszy na przyszłość? Obydwa będą z pewnego źródła, X-300 - koszt ok. 200 zł z obiektywem, X-700 za ok. 450 zł z dwoma obiektywami i lampą. Czy warto brać 7setkę czy 3setka starczy mi na długie lata? Dzięki za pomoc.
fazior

Re: Który aparat wybrać na początek

Postprzez lesny_dziad » 6 gru 2017, o 23:15

Jakie obiektywy i lampa w tych zestawach?

Nie będziesz chciał podczepiać szkieł od analoga do cyfrówki (i ewentualnie jakiej)? Bo związek obiektywów MD i lustrzanki cyfrowej nie będzie zbyt szczęśliwy :icon_cheesygrin:
lesny_dziad

Postprzez fazior » 6 gru 2017, o 23:29

Do X-700 jest rokkor 50 światło 1-1.7 i tokina 28-70, lampa Praktica ale nie wiem jaki model dokładnie . Do X-300 jest Makinon 28-80. Lustrzankę mialem, została skradziona na wakacjach razem z obiektywami więc raczej nie będę chciał. Na razie chciałem pójść w analoga.
fazior

Postprzez lesny_dziad » 7 gru 2017, o 19:29

Cena, ani zawartość zestawów taka chyba nie bardzo atrakcyjna. Manualne zoomy to raczej nic szczególnego, lampy niededykowane do danego systemu też. Popoluj na allegro, raczej dorwie się w lepszych cenach.

Nie brałeś pod uwagę np. M42 (puszki mniej miodne, ale i korpusów i szkieł zatrzęsienie) czy Pentaksa (ten sam bagnet w puszkach manualnych i AF - w dużej mierze wymienne).
lesny_dziad

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Aparaty