Aparat zamiast Lumii

Rozmowy dotyczące aparatów fotograficznych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Aparat zamiast Lumii

Postprzez Kotecek_PL » 19 sie 2018, o 12:10

Zastanawiam się nad kupnem aparatu fotograficznego. W szafie leży mi stary Samsung Digimax A40. Na dzisiejsze standardy sprzęt ten jest zupełnie niedomagający. Zdecydowanie wolę wykonywać zdjęcia smartfonem,aktualnie użytkuję Microsoft Lumię 950 XL. Z racji na to że wykonuję sporo zdjęć to zastanawiam się od jakiegoś czasu nad aparatem. Z tego co wyczytałem warto szukać czegoś z dużą matrycą ale totalnie nie wiem w czym wybierać, nie zależy mi na optycznym zumie, może go w ogóle nie być. Mój budźet wynosi 3500 zł. Chyba że warto dozbierać jeszcze i kupić coś droższego.

Ostatnio robię zdjęcia smartfonem w formacie DNG, i próbóję je edytować w programie Adobe Lightroom Classic CC. Fajnie by było aby aparat też miał taką możliwość .
Kotecek_PL

Re: Aparat zamiast Lumii

Postprzez Kotecek_PL » 5 wrz 2018, o 18:53

Nadal poszukuję jakiegoś aparatu, próbuję coś fajnego wylicytować na allegreo ale zawsze przychodzi ktoś kto ma więcej pieniędzy

Noże być używane a budżet podnoszę do 4200
Kotecek_PL

Re: Aparat zamiast Lumii

Postprzez Q'bot » 5 wrz 2018, o 19:13

Pytanie, czy masz ochotę na lustrzankę ;)
Jeśli tak, to w podanej cenie wyhaczysz np. Eos'a 6D lekko używanego, który zaspokoi Twoją potrzebę wysokiej jakości obrazka, jak i załatwi zdjęcia w RAW'ach - i to nawet w trzech rozmiarach do wyboru! ^^
Q'bot
Moderator

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Aparaty