jaka lustrzanka do 4000zł? - makro, noc, widoki

Rozmowy dotyczące aparatów fotograficznych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

jaka lustrzanka do 4000zł? - makro, noc, widoki

Postprzez kareena » 14 paź 2018, o 21:44

Chciałabym niedługo (w ciągu pół roku?) zmienić aparat - najchetniej bym wzięła nowszą wersję mojego Panasonica DMC-FZ50, ale już nie robią takich kompaktów z ręcznym zoomem :) Focę widoki i budynki - chyba typowe foty "wyjazdowe" - jak coś ciekawego to cyk ;) Moim ulubionym motywem jednak są robale - fotki tego typu (linki z mojego FB):
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C3F022D
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C5EB06D
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5C4E4F7C
(robiąc je wspomagałam się konwerterem makro, bo FZ50 sam nie dałby rady)

Myślę, że w przyszłości spróbowałabym też fotografii nocnej (światła miejskie itp).

Czy możecie mi polecić aparat do 4000zł za body, który będzie najlepszy w tym przedziale cenowym? Póki nie wiem jaki chcę aparat, to modelami obiektywów na razie się nie zajmuję, ale myślę że chciałabym max 2-3 obiektywy: coś uniwersalnego (mój obecny aparat ma zooma 12x, ekwiwalent 35-420mm i przeważnie raczej nie wychodziłam poza 10x i zawsze lepiej było podejśc bliżej by była lepsza jakość, a czasami też brakowało szerokości) i do tego obiektyw makro. Albo zakupię aparat z jakimś lepszym kitowym i potem dokupię makro i może jeszcze jakiś?

i jesli chodzi o cenę body.. nie chciałabym już przekraczać tych 4000zł, wolałabym budżet ok.3000zł, ale jak bedzie warto to dopłace do tych 4k. I raczej wolę nówkę niż używkę - nie chcę ryzykować :) Wiem tylko że musowo musi być odchylany LCD bo przy robalach nieraz ciężko pełzać po ziemi ;) i nie chciałabym też dźwigać kilogramów... A także chciałabym coś konkretnego - czyli wygodny uchwyt, bo się przyzwyczaiłam do wygody mojego FZ50 :)

Zrobiłam wstępne rozeznanie i aktualnie najbardziej podoba mi się Canon Eos 77D a na drugim miejscu jest Nikon D5600. oba trzymałam w ręce i mi odpowiadają (77D bardziej) Wiem, że D5300 jest bardzo popularny, ale jest dla mnie niewygodny - ma za płytki uchwyt.. To jednak ma być zakup na dłużej, nie na chwilę :)

Co radzicie?
kareena
kareena

Re: jaka lustrzanka do 4000zł? - makro, noc, widoki

Postprzez FOTO-BUCZKO » 25 paź 2018, o 18:32

Każdemu pasuje co innego i będzie zachwalał swoje. Warto wziąść do ręki aparat i zobaczyć jak leży i czy psuje cała ta gałkologia i guzikologia aparatu. jednym będzie odpowiadał Nikon drugim Canon a innym co innego. Tobie lepiej pasuje Canon ( mi też ), ale warto jeszcze zobaczyć inne aparaty. Pierwsze co mi przyszło do głowy to OLYMPUS OM DE M5 II lub OM DE M10 III - cenowo powinny byc poniżej 4000 zl. Mały, uszczelniony i bardzo dobrze nadaje się do macro. Obiektywów tez jest duży wybór i nie tylko firmowych ale innych firm. Warto przyjrzeć się też sony Alfa 6000 ( cena około 2000 zl - nowy ) lub 6300 - cena chyba poniżej 4000 zł. Tam masz wybór obiektywów bardzo duży wielu firm. Tym bardziej ,że w tej chwili kupisz aparat pełnoklatkowy tej firmy Sony ALFA A 7 II za około 4000 zł.
Co do Canon zgrabnym i małym aparatem jest EOS 200 D z odchylanym wizjerem ( cena chyba około 2200 zł za body ) i np plus obiektyw Sigma17-50/2.8 OS lub Sigma 17-70/2.8-4 ze stabilizacją i funkcją macro za 1800 zł
Jest jeszcze wiele innych możliwości i tak jak każde hobby finansowo nie ma końca.
Masz pytania pisz, może uda się jakoś pomóc
FOTO-BUCZKO

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Aparaty