Proszę o pomoc w podjęciu decyzji - aparat i obiektyw

Rozmowy dotyczące aparatów fotograficznych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji - aparat i obiektyw

Postprzez firemantom » 6 wrz 2019, o 14:00

Witam!

Szukam nowego aparatu na wakacje i rodzinne zdjęcia. Miałem już kilka możliwości do wyboru ale zawęziłem wszystko do dwóch aparatów. Zależy mi na dobrej jakości zdjęciach, powiększeniu i niezbyt dużych rozmiarach. Dbam też o filmy dobrej jakości, czasem nagrywam występy taneczne. Myślę o dwóch aparatach, ale nie mogę się zdecydować i nie wiem, który z nich będzie lepszy (choć pomału moim faworytem robi się ten drugi :wink:). Przy czym w tej opcji mam problem z wybraniem obiektywów ale to już niżej:

1. Panasonic Lumix TZ200 - podoba mi się jego kompaktowy rozmiar i fajny zoom.
2. Panasonic Lumix GX80 - po prostu nie wiem z jakim zestawem obiektywów wybrać ten aparat.
Zależy mi na w miarę kompaktowym rozmiarze, dlatego pierwsza myśl dotyczy K 12–32 mm f / 3,5–5,6 + LUMIX G VARIO 35–100 mm f / 4.0–5.6 (mogę kupić ten zestaw w całości).
Druga propozycja to GX80 z zestawem obiektywu Lumix 12–60 mm f3,5–5,6 i dokupić do tego mały obiektyw 12–32 mm. Słyszałem, że 12-60 jest bardziej uniwersalny. Wiem, że kupowanie drugiego obiektywu o mniejszym zakresie jest głupotą, ale jak pisałem, chciałbym też mieć mały obiektyw. Oczywiście pomijam fakt, że z czasem będę chciał kupić coś jaśniejszego ale to dopiero przyszłość.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.
firemantom

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Aparaty