lampa plenerowa

Rozmowy dotyczące akcesoriów studyjnych, np. lamp, wyzwalaczy itd.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

lampa plenerowa

Postprzez sim86 » 10 gru 2018, o 23:52

Wiam kolezanki i kolegow, szukalem na forum podobnego postu by niepotrzebnie nie zabierac Wam czas lecz nic nie znalazlem. Chce kupic pierwsza lampe studyjna (plenerowa z aku.) lecz nie wiem co wybrac. Mam Canon 5D Mark 4 z Sigma 50 1,4. Chce robic poftretowe nie tylko w domowym studio lecz w pleneze. Jezeli chodzi o moc to zdecydowany jestem na 600Ws (byc moze w pelnym sloncu jako dopelnienie 400 tez by dala rade ale wole miec margines) plus Okta 150 albo Beauty Dish 70 plus Grid. Nie posiadam tez zdalnych wyzwalaczy wiec dlatego zanim zaczne kupowac chcialbym by ktos doswiadczony mi doradzil.
Pytanie nr:
1) Quadraleit 600 pro ttl czy JINBEI HD 610? (oba maja HSS, TTL i cuda wianki..)
2) ile wytrzymuje palnik do Quadralite 600 (bo kosztuje nowy ok 600 zl) a ile palnik do JINBEI ? (on kosztuje ok 60zl)
3) Czy Canon 5d Mark 4 ma jakis wyzwalacz??? czy niezbedne bedzie zakupienie jakiegos wyzwalania?

jakies inne porady co do zakupow? z Gory Wam dziekuje za Wasze opinie, dla Was to 5 min odpisani, a ja juz 3 tydzien czytam i juz sam nic nie wiem.
Dodam ze mieszkam w Niemczech gdyz moze byc to istotne jezeli chodzi o dystrybucje czy inne aspekty..
sim86

Re: lampa plenerowa

Postprzez sim86 » 11 gru 2018, o 18:03

Witam ponownie, widze ze tu slabo z przeplywem informacji.. pomoge troche bo dostalem info od zespolu Quadralite odnosnie zywotnosci palnika
2) Quadralite 10.000-100.000 strzalow - JINBEI nie podaje takich informacji (tu ktos kto uzywa moglby sie wypowiedziec)

dalej prosze o pozostale info.
sim86

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Akcesoria studyjne