Rozpad w piórach

W tym dziale prezentujemy swoje zdjęcia z przykładowych dziedzin: portret, akt, fashion, glamour itp.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Rozpad w piórach

Postprzez El Gringo » 16 gru 2016, o 16:00

Obrazek
Sprawdź moją zajawkę http://www.youtube.com/c/DonGitara 
El Gringo

Re: Rozpad w piórach

Postprzez MATIzz » 16 gru 2016, o 16:57

Podstawową cechą takich manipulacji są szczegóły. To w nich, jak wiemy diabeł tkwi.
Dobrze jest też, pokazać składowe (pliki z jakich korzystałeś przy montażu), bo jak rozumiem chcesz się pochwalić nietuzinkową umiejętnością tworzenia fotomanipulacji.
Nie mamy tu zbyt wielu śmiałków, prezentujących tego typu zabiegi.
A szkoda, bo to bardzo fajna zabawa, nauka i dobry myk na szlifowanie warsztatu.

1. Moim zdaniem nie do końca trafnie dobrałeś pliki.
Zauważ, że kruk nie jest w odpowiedniej jakości w stosunku do głównego bohatera.
Można by uznać, ptaszysko jest poza GO, wtedy można jakoś tłumaczyć jego słabszą jakość.

2. Na uciekające piórka można by zastować technikę, Vanishing Point nadając tym samym głębię. Tu ewidentnie widać, że ptak jest bliżej nas i te piórka powinny stopniowo zbliżać się w jego stronę. Krótko mówiąc, ten element wygląda "płasko"

3. Źródło światła - tu jest najwięcej do zrobienia.
Skoro mamy je na godzinie 13, to cień faceta nie może kłaść się w tym kierunku.
Ta sama sytuacja jest na upierzeniu ptaka. Tu można by popracować gradientem, pod warunkiem, że byłby on w lepszej jakości.
Ponieważ domniemam, że skalowałeś ptaszysko, dam Ci taką wskazówkę. Przed ruchami z CTRL+T, zmieniaj warstwę w obiekt inteligentny. Przez ten zabieg, skalujesz obiekt we wszystkie strony bez utraty jego jakości.
Zaproponowane przez Ciebie źródło światła, gra z sylwetką gościa. (światło na jego lewej,a naszej prawej skroni). I tu trafiłeś.

4. Myślę że ta biała linia (pas na drodze) kończy się zbyt gwałtownie. Też prosi się o gradient od czerni do przeźroczystości.
5. Stopy - uciąłeś je dlatego, że nie chiciałeś osadzić gościa w podłożu? Miałeś problem z lewitującym gościem? Ja często tak robiłem, bo to faktycznie łatwiejsza droga. W takim przypadku dobrze jest użyć czarnego pędzla, gaussian blura i zmniejszenie krycia warstwy. Da to cień pod butami i eliminuje efekt lewitacji.
6. Ostatnia rzecz, do której bym się przypiął, to horyzont. Starałbym się zawsze umieszczać go na wysokości oczu.

Mimo wszystko fajnie, że włożyłeś w to niemało pracy i zechciałeś się tym podzielić.
Lubię takie "zabawy" i sam wielokrotnie takie rzeczy robiłem na potrzeby...."własnej szuflady"
Takie historie uczą wielu ciekawych technik, obsługi narzędzi i zagłębianiu czeluści tego kombajnu, jakim jest Photoshop.

Zdravim
M-zz
MATIzz
Moderator

Re: Rozpad w piórach

Postprzez El Gringo » 16 gru 2016, o 18:02

Witam, na początku chciałem ci podziękować za trafne uwagi, cieszę się że również  interesują cię zabawy w Photoshopie, miałem wątpliwości co do słusznego działu w jakim zamieściłem zdjęcie ale chyba jest ok, z chęcią mogę zaprezentować źródła materiału z jakiego powstało to zdjęcie, tylko za bardzo nie wiem jak i gdzie to zamieścić. Zauważyłem, że też masz spore pojęcie w tym temacie po twoich uwagach.
Zdjęcie jest dość stare ok 6 miesięcy więc zdążyłem się już nauczyć więcej przez ten czas ale spostrzeżenia bardzo interesujące i trafne, fajnie jak byś pochwalił się swoimi pracami, z chęcią bym zobaczył co tam tworzysz.

P.S Zdjęcie z kadrowałem od dołu ponieważ zrobiłem babola w stylu zdjęcie w skarpetach.
Sprawdź moją zajawkę http://www.youtube.com/c/DonGitara 
El Gringo

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Ludzie