Krajobrazy [4listny]

W tym dziale prezentujemy swoje zdjęcia z dziedziny "krajobraz".

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Krajobrazy [4listny]

Postprzez 4listny » 30 wrz 2018, o 11:18

Witam wszystkich ponownie, dawniej pisałem pod nickiem michal1993. Trochę się pozmieniało i wracam z nowym sprzętem do fotografii hobbystycznej.
Na początek dwa krajobrazy ustrzelone w czwartek po drodze do pracy ( taki plusik omijania korków na autostradach i jazdy bocznymi drogami, można znaleźć ciekawe miejsca :) )

Liczę na rady i wasze spostrzeżenia.

1.
Obrazek

2.
Obrazek

EDIT: Uuu widzę że linkowanie z flickra trochę psuje fotki. Opcja "wstaw zdjęcie" nie działa? Wyskakuje mi komunikat nginx
4listny

Re: Krajobrazy [4listny]

Postprzez Q'bot » 30 wrz 2018, o 20:55

Źle nie jest, ale mocno szarżujesz z suwakami ;P
No i ładniej byłoby z paroma chmurami na niebie, bo na razie troch płaski gradient
Q'bot
Moderator

Postprzez 4listny » 1 paź 2018, o 11:31

Q'bot napisał(a):Źle nie jest, ale mocno szarżujesz z suwakami ;P
No i ładniej byłoby z paroma chmurami na niebie, bo na razie troch płaski gradient

No na chmurki wpływu nie miałem, a co do suwaków to zgadza się. Mocno je czasem przestawiam. Mówisz że kolory za ostre?
Ratowałem niebo dając Whites i Highlights na maxa w lewo (jesli dobrze teraz pamiętam jak to jest w Camera Raw) bo inaczej niebo było mocno prześwietlone. Muszę poczytać jak zapanować nad słońcem w takich przypadkach bo mam z tym problem właśnie.
4listny

Postprzez Q'bot » 1 paź 2018, o 19:29

Highlights to tak max do -30 wyciągam, choć i to często okazuje się zbyt wiele...
Pozostaje Ci klasycznie filtr połówkowy, albo zlepianie do HDR'ów, ale wtedy musisz pędzić ze statywem ;]
Q'bot
Moderator

Postprzez FOTO-BUCZKO » 5 paź 2018, o 09:43

Mgły, poranne słońce zawsze sprzyja tego typu fotografii. To czego mi zabrakło to podstawowej zasady podziału zdjęcia. Co do pierwszego zdjęcia to zawęziłbym je i zrobiłbym panoramę - za dużo nieba ( no i nie ma chmur ). Jeśli było miejsce to drogę bym bardziej przesunął w lewo tak aby znalazła się w 1/3 szerokości zdjęcia. W drugim zdjęciu dla mnie też chyba za dużo nieba. Tak jak pisał poprzednik warto mięć ze sobą filtry połówkowe i statyw
FOTO-BUCZKO

Postprzez 4listny » 9 paź 2018, o 23:52

FOTO-BUCZKO napisał(a):Mgły, poranne słońce zawsze sprzyja tego typu fotografii. To czego mi zabrakło to podstawowej zasady podziału zdjęcia. Co do pierwszego zdjęcia to zawęziłbym je i zrobiłbym panoramę - za dużo nieba ( no i nie ma chmur ). Jeśli było miejsce to drogę bym bardziej przesunął w lewo tak aby znalazła się w 1/3 szerokości zdjęcia. W drugim zdjęciu dla mnie też chyba za dużo nieba. Tak jak pisał poprzednik warto mięć ze sobą filtry połówkowe i statyw

Statyw zawsze jest ze mną ;)
Filtrów jeszcze nie mam ale myślę nad zakupem jakiegoś systemu. Problem w tym że do Tamron'a 15-30 ciężko o coś w rozsądnej cenie. Pomyślę może nad jakimś mocowaniem "zrób to sam" bo wydawać grube $ na kawałek plastyku jeszcze po zakupie aparatu i obiektywów na razie średnio mi się widzi :icon_rolleyes:
Dzięki za rady co do kadrów, jeżdzę tamtędy codziennie do pracy więc pewnie jeszcze nie raz się zatrzymam i okazja do powtórzenia będzie. :pijemy:
4listny

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Krajobrazy