BlackMadi - wątek ćwiczebny

W tym dziale prezentujemy swoje zdjęcia z dziedziny "krajobraz".

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Re: BlackMadi - wątek ćwiczebny

Postprzez salineczka » 20 lip 2016, o 10:00

Raobi wrażenie :)
salineczka

Re: BlackMadi - wątek ćwiczebny

Postprzez blackmadi » 12 wrz 2016, o 20:13

Witajcie po wakacjach :)
Nie odzywałam się gdyż na wakacje pojechałam na prace polowe aby troszke pieniążków uciułać i kupić sobie jakiś tańszy teleobiektyw. Kilka dni temu byłam na działce i zauważyłam że na długiej ogniskowej całkiem fajnie (jak na szkło nieprzystosowane do macro) wychodzą mniejsze stworzonka. Poczytałam o nastawach macro żeby się troszkę przygotować i dzisiaj spróbowałam na działce takich zdjęc. Wiem, że to nie jest prawdziwe macro, ale nie mam obiektywu macro, nie mam tych lamp które czytałam że ludzie od macro mają, a nawet nie fotografowałam rano tylko w południe. Dlatego też nie można moich zdjęć nazwac macro. Nie mniej chciałam zaprezentować kilka zdjęc obiektywem który niedawno zakupiłam (używany).
Przymknęłam przysłone do f9 (czytałam że jak bardziej się przymknie to jakaś dyfrakcja może zjeść jakość), ogniskowa 200-250mm, ustawiłam pomiar punktowy aby ciemny element w który celuje nie był za ciemny no i próbowałam coś złapać.
Wiem że do macro duzo brakuje nie mniej zaskoczył mnie teleobiektyw, myślałam że to tylko do dalekich zbliżeń a okazało się że z daleka to i portret można mimo że jest ciemny jak i pseudo macro.

1.

Obrazek

2.

Obrazek

3.

Obrazek

4.

Obrazek

5.

Obrazek

6.

Obrazek