adamus1-pstryki

W tym dziale prezentujemy swoje zdjęcia: makro, przyrodnicze itp.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Re: adamus1-pstryki

Postprzez blackmadi » 9 paź 2016, o 14:56

No to szkoda, bo tym dużym obiektywem już nie będę mogła robić w przypadku założenia Raynoxa. Zatem chyba w moim przypadku nie ma sensu kupować go, bo nie mam go na co założyć. Wyszukałam w necie że mój ulubiony spacerniak ma skalę odwzorowania 1:5 czyli w macro fotografii tragedia hehe. Nawet nie musiałam czytać, bo na 50mm (max ogniskowa w nim ) i tak obiekty sa małe w porównaniu do teleobiektywu, który jako tako na dłuższej ogniskowej powiekszał modele. No i tak jest z fotografia właśnie...kiedy sostałam body ze spacerniakiem byłam w 7-mym niebie i myślałam że już nic więcej do szczęscia nie potrzebuje. Potem naogladałam się portretów i zakupiłam używane 85mm 1.8 i wtedy pomyslałam że już nic więcej do szczęscia niepotrzebne. Następnie zachorowałam na teleobiektyw (zwierzątka z daleka) i kiedy popracowałam całe wakacje aby go zdobyć....to wyskakuje jakieś macro i znowu mi brakuje szkła. Czy to się kiedyś skończy czy to studnia bez dna ? :)
blackmadi

Postprzez Eberloth » 9 paź 2016, o 15:01

blackmadi napisał(a):Czy to się kiedyś skończy

Nie :icon_mrgreen:
Eberloth
Konstruktywna Opozycja

Postprzez MATIzz » 9 paź 2016, o 15:08

Za chwile zachce Ci się robić reportaże, z komunii, chrztów, ślubów....
Zapewne zachce Ci zmienić body.
Normalna kolej rzeczy.
Każdy fotograf się z tym boryka.
MATIzz
Moderator

Postprzez blackmadi » 9 paź 2016, o 15:17

Heh, ależ czarną wizję mi nakreśliliście :)
Na szczęscie reportaże mi nie grożą, nie ten sprzęt zapewne, nie mówiąc o umiejętnościach. Myślałam że dla hobbystycznego fotografowania ta studnia ma dno nieco wyżej :)
Okazuje się jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, zdjęcia która robiłam rok czy dwa lata temu telefonem (wydawały mi się całkiem dobre), są dzisiaj dla mnie nie do zaakceptowania (jakościowo, kadrowo). Człowiek rozwijając się dostrzega więcej i wymaga więcej i to chyba jest nie do pogodzenia :)
Pozostanę zatem na tym co mam i nie będę wchodziła w macro, sam raynox nie pomoże, musiałabym dokupić obiektyw z lepszą skalą, a jak czytałam to i coś do świecenia.
Już i tak rodzice pukają mi palcem w czoło jak można pracować całe wakacje i wydac wszystko na....obiektyw skoro w markecie aparaty sa za 200 zł :) Niestety nie jestem w stanie im tego wytłumaczyć :)
blackmadi

Postprzez MATIzz » 9 paź 2016, o 15:48

blackmadi napisał(a):
Już i tak rodzice pukają mi palcem w czoło jak można pracować całe wakacje i wydac wszystko na....obiektyw skoro w markecie aparaty sa za 200 zł :) Niestety nie jestem w stanie im tego wytłumaczyć :)

Zaproś ich na forum :icon_cheesygrin: :icon_wink:

Ale już nie róbmy OT w wątku Adamusa.
MATIzz
Moderator

Postprzez adamus1 » 9 paź 2016, o 16:59

Poprzednicy już wszystko napisali.Raynox z Twoim obiektywem to nie najlepsze rozwiązanie.Jeżeli chcesz robić makro to jednak proponuje kupić obiektyw typowo pod makro.Ja za swojego tamrona (używka,ale jak nowy, dwa razy w plenerze)dałem 900 zł.Nic do świecenie nie bedzie potrzebne,chyba że blenda ale to jest już żaden wydatek(10-20zł)bardzo łatwo zrobić też ją samemu.
adamus1

Postprzez blackmadi » 9 paź 2016, o 17:49

Z braku funduszy muszę pozostać z tym co mam :)
blackmadi

Postprzez adamus1 » 11 paź 2016, o 09:30

Dobijam do setki i kończe ten owadzi sezon.Mam nadzieje że coś tam sie spodobało.Pozdrowienia dla odwiedzających

97
Obrazek

98
Obrazek

99
Obrazek

100
Obrazek
adamus1

Postprzez Prymas » 3 gru 2016, o 19:59

Świetne fotki jakim szkłem robisz że tak super wyglądają? Fajnie wyostrzone
Prymas

Postprzez adamus1 » 4 gru 2016, o 20:53

Wiekszosć zdjęc z tego sezonu to tamron 90.Czasem używam też el nikkora 50mm.Pozdrawiam
adamus1

Poprzednia stronaNastępna strona

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Przyroda