Moje zdjęcia

W tym dziale prezentujemy zdjęcia nie związane z powyższymi kategoriami.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Moje zdjęcia

Postprzez karollier541 » 2 cze 2019, o 17:39

Witam was serdecznie.
Od jakiegoś czasu zacząłem się bardziej na serio interesować się fotografią. W każdej wolnej chwili po pracy staram się gdzieś wychodzić i pstrykać, czy zdobywać teoretyczną wiedzę. Oto kilka zdjęć moim zdaniem najładniejszych jakie mi do tej pory wyszły. Co o nich sądzicie?

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek
karollier541

Re: Moje zdjęcia

Postprzez slepy_pedro » 2 cze 2019, o 21:40

2,3,6 - musisz się zdecydować, bo tutaj chyba się wahałeś między reportażem a motywem przewodnim flagi - w sumie jest punkt wyjścia,
4,5 - do zapomnienia :). Musisz pamiętać, że Twoje zdjęcia - jeśli je pokazujesz publicznie - to muszą odbiorcę przyciągnąć, zaciekawić. A tutaj nic takiego nie ma
no i 1... i tu mam największy problem, jak określić braki :), na pewno centralność, chyba lepiej by było, gdybyś nie starał się ogarnąć całości, ale skupił się na jakimś fragmencie, wyeksponowanym np. dynamicznie skrótami, albo w powiązaniu z jakimś elementem dodatkowym. To co jest teraz, to typowe zdjęcie dokumentacyjne, na dodatek zdeformowane zbiegami, obróbka BW też nie najlepsza.
Pozytywy - szukasz, i bardzo dobrze, pytasz - jeszcze lepiej, sam zobaczysz jak z czasem następuje postęp. Jakiś punkt wyjścia jest, teraz trzeba go rozwijać.
slepy_pedro

Postprzez karollier541 » 5 cze 2019, o 19:49

Dzięki za komentarz. Każda krytyka się przyda.
Co do pierwszego zdjęcia, napisałeś, że obróbka mogła by być lepsza, co byś w niej zmienił\ poprawił, żeby była lepsza?
karollier541

Postprzez slepy_pedro » 11 cze 2019, o 19:12

Celem obróbki jest uwypuklenie walorów zdjęcia, wydobycie tego, co Twoim zdaniem powinno zainteresować odbiorcę.
Ty je wypłaszczyłeś. Trzeba różnicować, podkreślać światło, unikać czarnych dziur w cieniach, budować przestrzeń wielowymiarową.
slepy_pedro

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pozostałe