world-press-photo-2016 Rozdane

Dział ten jest miejscem, w którym wymieniamy się swoimi inspiracjami fotograficznymi. Można również zamieszczać linki do galerii zdjęć innych fotografów.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Re: world-press-photo-2016 Rozdane

Postprzez suvennes » 21 lut 2016, o 19:49

Hm, ciężko skomentować. Każde zdjęcie wywołuje we mnie jakieś emocje, czyli każde z nich jest po prostu dobre. Ale te podpisy "1. miejsce w kategorii (...)" zwłaszcza tam, gdzie uchwycone jest ludzkie cierpienie... chyba jednak jestem zbyt wrażliwa i drażni mnie fakt, że jedni się wybijają na nieszczęściu drugich. Nawet w tak "błahej" sprawie jak fotografia.
www.1200d.pl - próbuję swoich sił w fotografii
suvennes

Postprzez taktowidze » 21 lut 2016, o 19:56

weź poprawkę że to reporterska fotografia więc ci ludzie co robią takie zdjęcia zwykle są w centrum draki, że tak powiem ich ryzyko przekłada się na to co fotografują. Chce powiedzieć, że nie każdy by poszedł....
taktowidze

Postprzez suvennes » 21 lut 2016, o 20:06

Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Ale zwyczajnie wyobrażam sobie jak taka sytuacja musiała wyglądać, mając gdzieś w głowie widok wyścigu szczurów między fotografami na zwykłych meczach naszej polskiej piłki nożnej, bo miałam okazję być w tej roli na murawie, i wiem, że jest tam dosłownie przepychanka i bieg po lepsze miejsce, po fajniejszy kadr. Takie aż bezczelne. I tak samo tutaj. Tylko, że na meczach nikt nie cierpi. Niby ludzkie nieszczęście, niby smutek i żal, ale wcisnę się gdzieś pod nogi żołnierzy, bo będzie hajs. I wygrany konkurs. Więc też hajs. Nie wiem, może mam złe podejście, popraw mnie. Ale TAKI reportaż totalnie do mnie nie przemawia. Niech tacy się zajmą zdjęciami ślubnymi, albo coś.
www.1200d.pl - próbuję swoich sił w fotografii
suvennes

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Inspiracje fotograficzne