PROSZĘ O POMOC W DOBORZE APARATU

Oferty kupna użytkowników forum.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

PROSZĘ O POMOC W DOBORZE APARATU

Postprzez siba10 » 1 mar 2017, o 22:45

Właśnie przymierzam się do zakupu swojego pierwszego (lepszego) aparatu i troszkę chce zacząć bawić się w zdjęcia. Jak na razie nie znam się na tym wcale ponad robienie zdjęć telefonem (Galaxy Note 4) a wcześniej miałem aparat marki Sony oraz Panasonic nie pamiętam dokładnie modelu ale nic konkretnie specjalnego...

Mój budżet to ok 3000 zł.Nie mam jakichś profesjonalnych aspiracji.Po prostu chcę nauczyć się robić fajne zdjęcia na co dzień głównie
zdjęcia ludzi,miejsc,budynków,widoków oraz zdjęcia nocą. Dobrze by było spokojnie zmieścić go w bagażu podręcznym, a nawet kieszeni wychodząc
na spacer, uroczystości rodzinne oraz wakacje.

Wiem że nie istnieje idealny uniwersalny aparat do wszystkich typów zdjęć aczkolwiek staram się znaleźć coś najbardziej do tego zbliżonego chciałbym aby zdjęcia były jakościowo dobre oraz aparat stosunkowo prosty w obsłudze,nie zamierzam zmieniać obiektywów więc typowy sprzedażowy kit chyba wystarczy?
Przyznam że Szukałem trochę i wpada mi tego ogrom do głowy, czytałem różne testy, recenzje ale lekko jestem nadal "zielony" więc proszę o pomoc i wyrozumiałość i oczywiście jestem otwarty na propozycje jaki Państwo typ aparatu/model polecacie?
siba10

Re: PROSZĘ O POMOC W DOBORZE APARATU

Postprzez Q'bot » 1 mar 2017, o 22:57

siba10 napisał(a):Po prostu chcę nauczyć się robić fajne zdjęcia na co dzień głównie
zdjęcia ludzi,miejsc,budynków,widoków oraz zdjęcia nocą. Dobrze by było spokojnie zmieścić go w bagażu podręcznym, a nawet kieszeni wychodząc
na spacer, uroczystości rodzinne oraz wakacje.

Spory dysonans potrzeb ;P

Do nauki poleciłbym Ci pełnowymiarową lustrzankę, stado tanich, używanych obiektywów manualnych i byłoby po sprawie... :icon_mrgreen:

Ale w kwestii gabarytów może być problem, jako, że czym mniejszy aparat, tym mniej wygodna jego obsługa, zmienianie ustawień, a tym samym nauka idzie 'pod górę'. Jeśli chodzi o kit'owe obiektywy w tej cenie, można śmiało stwierdzić, że to konstrukcje stworzone po jak najmniejszej linii oporu, za jak najniższe kwoty ;P Lepiej stronić od nich z daleka, no chyba, że kupić taki na próbę, by poznać swoje prawdziwe potrzeby np. najczęściej wykorzystywane ogniskowe.
Q'bot
Moderator

Postprzez siba10 » 2 mar 2017, o 18:50

siba10 napisał(a):Spory dysonans potrzeb ;P

Do nauki poleciłbym Ci pełnowymiarową lustrzankę, stado tanich, używanych obiektywów manualnych i byłoby po sprawie... :icon_mrgreen:

Ale w kwestii gabarytów może być problem, jako, że czym mniejszy aparat, tym mniej wygodna jego obsługa, zmienianie ustawień, a tym samym nauka idzie 'pod górę'. Jeśli chodzi o kit'owe obiektywy w tej cenie, można śmiało stwierdzić, że to konstrukcje stworzone po jak najmniejszej linii oporu, za jak najniższe kwoty ;P Lepiej stronić od nich z daleka, no chyba, że kupić taki na próbę, by poznać swoje prawdziwe potrzeby np. najczęściej wykorzystywane ogniskowe.

Czy aparat Sony CyberShot DSC-RX100 IV- generacji byłby dobrym wyborem
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/sony-cyber-shot-dsc-rx100-iv-czarny.bhtml

lub
Panasonic DMC-LX100
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/panasonic-dmc-lx100-srebrny.bhtml?gclid=CKeUnLyhuNICFQ3cGQod_ZQMcA&gclsrc=aw.ds&dclid=COH00byhuNICFUaPGAodF5AC_Q

albo
Canon PowerShot G7 X Mark II
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/canon-powershot-g7-x-mark-ii.bhtml

oraz
Canon PowerShot G5-X
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/ ... g5-x.bhtml

Opierając się troszkę o internetowe opinie wiele osób poleca te modele. Nie wiem dokładnie co by tu zrobić ehh te wybory nie chciałbym wydać kilka tys na zakup aparatu który by nie spełni moich oczekiwań lub lekko mówiąc jest zbyt za drogi w stosunku cena/preferowane funkcje i jakość sprzętu...
Wiadomo że lustrzanki i bezlusterkowce chyba będą jakościowo najlepsze zdjęcia robiły lecz nie chcę bawić się ustawieniami oraz wymianami obiektywów :) także pod tym względem nadal chcę szukać jakiegoś dobrego zaawansowanego kompaktu który przybliżyłby efekt zdjęć jakościowo robiony lustrzanką czy bezusterkowcem
Ostatnio edytowano 2 mar 2017, o 20:34 przez siba10, łącznie edytowano 2 razy
siba10

Postprzez Q'bot » 2 mar 2017, o 19:33

Ja bym nigdy tyle za kompakt nie zapłacił - mam na myśli wymienione przez Ciebie modele, jak i ceny, które za nie wołają ;P Założę się, że za dwa lata będą warte 1/4 aktualnej ceny...
Rozumiem, że rezygnujesz z nauki, skoro stawiasz na kompakt?

Pragnąc się ograniczać postawiłbym na coś ze stajni fuji, np. stałoogniskowy X70, tudzież bardziej uniwersalne (ale i grosze jakościowo) Canony PowerShot G1 X Mark II
Q'bot
Moderator

Postprzez siba10 » 2 mar 2017, o 20:05

Q'bot napisał(a):Ja bym nigdy tyle za kompakt nie zapłacił - mam na myśli wymienione przez Ciebie modele, jak i ceny, które za nie wołają ;P Założę się, że za dwa lata będą warte 1/4 aktualnej ceny...
Rozumiem, że rezygnujesz z nauki, skoro stawiasz na kompakt?

Pragnąc się ograniczać postawiłbym na coś ze stajni fuji, np. stało ogniskowy X70, tudzież bardziej uniwersalne (ale i grosze jakościowo) Canony PowerShot G1 X Mark II

Moje preferencje odnośnie aparatu są troszkę duże ale zarazem jestem leniwy na naukę, więc jestem skłonny takie pieniądze przeznaczyć jednak najbardziej chodzi mi o łatwość w robieniu zdjęć które spokojnie można by było porównać z bezlusterkowcami i lustrami. Myślałem też że trochę ustawień owe kompakty też mają?

dzięki za propozycje, nie mówię że jestem też przekonany w 100% co do kompaktu ale patrząc na moją naturę wolałbym chyba wyjąć aparat i nie martwiąc się o ustawienia uwiecznić jakiś obiekt bez najmniejszego problemu.
siba10

Postprzez siba10 » 4 mar 2017, o 21:42

Czyli powiadasz że fuji będzie najlepszym rozwiązaniem? Nie chcę patrzeć w kategorii że za rok czy dwa stanieją tylko który z tych co wymieniłem lub wy mi podaliście będzie najlepszym rozwiązaniem w obecnej chwili, nawet nie patrząc że cena tego Sonego jest 3,7k... a mi coraz trudniej wybrać im więcej modeli tym więcej mam dylematów.

byłem wczoraj w sklepie i patrzałem na bezlusterkowce sonego i panasonica szczerze ładnie i solidnie wyglądają lecz żeby uzyskać na starcie to co mają kompakty np rx100 lub lx 100 trzeba dołożyć drugie tyle na obiektywy...
także jeszcze raz mógłbym prosić o poradę który będzie najlepszy nie patrząc na cenę
siba10

Postprzez Q'bot » 4 mar 2017, o 22:23

To może tak - jeśli masz fizyczny dostęp do aparatów w sklepie, polecałbym właśnie 'przymierzenie' się, czy dany model jest wygodny, dobrze się go trzyma itp.
Jeśli chodzi o jakość - najprościej dla Ciebie, (mając na względzie jakość obrazka) będzie sprawdzenie na poniższej stronie proponowanych aparatów:

https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-m5-review/5

Wybierasz format RAW, ISO powiedzmy 12580 i badasz ;P
Q'bot
Moderator

Postprzez Kamastasiak » 6 cze 2017, o 13:33

Hej, jeżeli poszukujesz lustrzanki do 3tys zł przychodzę z pomocą - http://www.okazje.info.pl/fotografia/lu ... ena,0.html
Pozdro.
Kamastasiak

Postprzez Bobi » 4 sie 2017, o 23:43

Hej:) jesli szukasz aparatu bez wymiennej optyki do 3tys to moim zdaniem lepiej nie inwestowac w lustrzanke z kitowym obiektywem. Rozejrzyj sie za kompaktami z dobrymi obiektywami np jasny uniwersalny obiektyw lumix15 z obiektywem leica lub za bezlusterkowcami, mniejsze i cichsze choc juz wynienne obiektywy najczesniej. Mysle ze to lepsze rozwiazanie. :)
Bobi

Postprzez Bobi » 5 sie 2017, o 00:02

No ale ja nie o tym:) w koncu i ja zalozylem konto bo i na mnie nadejszla wiekopomna chwila. Dostalem propozycje i to raczej dlugoterminowa jak sie sprawdze na wykonywanie zdjec z wydarzeń sportowych. Tu moje pytanie do Was: czy sa szczegolnie polecane przez Was aparaty do tego by zlapac szybki ruch czy jest to tylko kwestia ustawien. Na co zwracac najwieksza uwage??
Bobi

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Kupię