Pozycjonowanie stron.

Dział luźnych rozmów nie związanych z fotografią.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Pozycjonowanie stron.

Postprzez Kusy » 18 wrz 2013, o 11:25

Może któryś z Was już ma temat obeznany, bo ja się głowię i głowię.

Od pewnego czasu szukam firmy pozycjonującej. Do wypozycjonowania jest sklep internetowy, który ostatnio uruchomiłem. Problem polega na tym, że z tego co czytam, to największa jest firma ze słoneczkiem w tytule ;)

Można o nich wyczytać wiele dobrego i tyle samo złego.... Do tego mają mocno agresywny marketing, który nie działa zbyt zachęcająco.

Ktoś ma jakąś firmę do polecenia?
Kusy

Re: Pozycjonowanie stron.

Postprzez Michal302 » 18 wrz 2013, o 11:44

Ja nie korzystam z pozycjonowania przez firmy. Poczytałem trochę o tym i używam od tego czasu wtyczki SEO i powiem Ci, że działa to bardzo fajnie i sprawnie ;)
Blog fotograficzny http://fotoblysk.com - wszystko o fotografii
Fotograf Rzeszów http://kulastudio.pl
Michal302
Administrator

Postprzez Kusy » 18 wrz 2013, o 11:54

Hmm, muszę obczaić temat, dzięki za podpowiedź ;)
Kusy

Postprzez robak » 18 wrz 2013, o 15:47

Artur dobry w te klocki jest: www.gocreate.pl
robak
Admin Psuja

Postprzez borysek » 18 wrz 2013, o 18:13

Na start, dobra - oszczędna metoda która była efektywna 7-8 lat temu, nie wiem jak teraz to katalogowanie. Są od tego płatne automaty, które potrafią podbić stronę masywnie w przeciągu kilku tygodni. Ale można to zrobić taniej, i ręcznie!

Kod: Zaznacz cały
http://www.katalogiseo.info/

Płatne katalogi z reguły są lepsze, ze względu na większy PR - ale jest tez kilka darmowych. Poprzez katalogowanie, nie mam na myśli dodaniu do 10 katalogów, tutaj mówimy o liczbie 3 lub 4 cyfrowej.

Poza tym, dużo zależy od tego jak sam projektujesz strone - jakie linki i tekst wpuszczasz dla robotów itd.
borysek

Postprzez Kusy » 19 wrz 2013, o 21:31

Dzięki chłopaki za podpowiedzi. Robak, zgłoszę się do tego Twojego kumpla, dzięki wielkie :pijemy:
Kusy

Postprzez Q'bot » 19 wrz 2013, o 22:20

Robak ma ciekawych znajomych... mnie takowych brak ;|

Ciekawe ile by mnie wyniosło pozycjonowanie, by pod hasłem q'bot się jakieś plastikowe g*wno w wyszukiwarkach nie pokazywało...
Q'bot
Moderator

Postprzez wrn_ » 20 wrz 2013, o 13:23

Dobrze jest być na bieżąco z tym, co wymyślają ci z googla, bo to głównie pod nich się to wszystko robi. A udowadniali w ostatnich latach, że potrafią namieszać i pozmieniać wiele ;) Wszystko się zmienia, np. dawniej waliło się pełno keywordsów, albo też umieszczało się ukryty tekst no i było to dość efektywne, teraz meta keywords to nic nie wnoszący śmieć w naszym kodzie ;p Przestało też praktycznie istnieć coś takiego jak gęstość słów kluczowych, kiedy to waliliśmy na naszych stronach teksty zawierające co chwilę to powtarzające się słowa, mające naprowadzać na naszą stronkę googlowe roboty.
wrn_

Postprzez robak » 20 wrz 2013, o 22:33

Nie do konca jest jak mowisz. Keywordsy przestaly byc... opisywane, ale nadal dzialaja. W ten wlasnie sposob w ciagu 2 tygodni mialem stronke www.wolnywydech.org.uk zaindeksowana. W cholere keywordsow na paru stronkach i jest na 4 miejscu (przynajmniej w google UK, co mnie najbardziej interesowalo). Kiedys zmajstrowalem skrypt ktory tworzy katalogi na serwerze, a potem wrzuca do niego index.html odpowiednio spreparowany. Zwykle jechalem na 200 katalogow. Zajmuje to pare MB razem, ale jak google to przejedzie to wydaje mu sie ze tam jest sporo tresci. Skrypt musze w koncu zmodyfikowac na wersje php z paroma fajnymi pomyslami na generowanie dynamiczne kontentu, ale stara metoda sprawdzila sie calkiem niezle. Potem jak na stronie jest jakis ruch to sie utrzymuje. W ten sposob pod haslem "trabant" mialem moja strone na pierwszym miejscu wynikow w google PL przez jakies 5 lat, a potem trzymala sie w scislej trojce przez kolejne 4. Obecnie jest na 3 pozycji na 2giej stronie. Rzecz w tym, ze nic sie na niej praktycznie nie dzieje od 5 lat, a jednak z 24000000 stron jest nadal bardzo wysoko. Zobaczymy jak to zagra dla naszego forum :)
robak
Admin Psuja

Postprzez Q'bot » 21 wrz 2013, o 22:30

A co tagujesz w przypadku naszego forum? Może jakieś niszowe pojęcia trzeba wyłapać, bo pod hasłem 'forum fotograficzne' nie mamy szans przebicia do pierwszej setki :P

BTW. To ludziska nie przesiedli się na wyszukiwanie w Duck duck go? Tak coś gdzieś czytałem, że jest wolny od inwigilacji...
Q'bot
Moderator

Następna strona

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Hyde Park