[PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

Rozmowy dotyczące obróbki zdjęć.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

[PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

Postprzez bpjl » 4 kwi 2019, o 12:07

Cześć.

To mój pierwszy post na tym forum więc może najpierw przedstawię się. Nazywam się Przemek, jestem z Katowic i amatorsko interesuję się fotografią i grafiką.

A teraz pierwszy problem: próbuje połączyć połówki 2 twarzy w jedną. Wychodzi to całkiem nieźle jednak mam problem ze zniwelowaniem granicy między połówkami (zwłaszcza na czole). Bawiłem się z Healing Brush (lub Spot Healing Brush, note pamiętam w tym momencie dokładnie) ale efekt jest taki sobie. Zwłaszcza na czole.

Obrazek

Może ktoś podpowie inne narzędzie albo sposób?
bpjl

Re: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

Postprzez Q'bot » 6 kwi 2019, o 12:34

A jakiego efektu połączenia oczekujesz? możesz mieć jakieś gradientowe przejście, albo sztywną linię...
Doprowadź poziomami i krztywymi warstwę z zaznaczonym czołem do tego samego poziomu jasności, gdyż prawa część zdaje się być przepalona - wtedy healing brush'e zadziałają skuteczniej.
Q'bot
Moderator

Re: [PS] Łączenie 2 zdjęć i zatarcie połączenia.

Postprzez bpjl » 6 kwi 2019, o 12:45

Tak naprawdę okazało się ze moim najlepszym przyjacielem została zwykła gumka o bardzo miękkich krawędziach :P Oczywiście musiałem trochę inaczej przygotować sobie warstwy pod to ale jak na moje potrzeby eefekt jest wystarczający:
Obrazek
bpjl

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Obróbka zdjęć