Plamy na zdjęciach.

Rozmowy dotyczące obróbki zdjęć.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Plamy na zdjęciach.

Postprzez Kitka » 21 sty 2018, o 11:13

Witam.
Mój problem polega na tym, że kupiłam tło polipropylenowe. :icon_confused: Przez to, jak próbuję tło doprowadzić do normalnego wyglądu, pojawiają mi się na nim "plamy". Nie wiem jak to fachowo nazwać. Szukałam po internecie, ale ciężko mi znaleźć informacje na ten temat, kiedy nie wiem jak to nazwać. Dodaję zdjęcie, żeby pokazać o co mi chodzi. Pytanie brzmi, jak się tego pozbyć albo jak obrabiać tło, żeby to się nie pojawiało.

http://ifotos.pl/z/qxqqspe

Pozdrawiam!
Kitka

Re: Plamy na zdjęciach.

Postprzez Q'bot » 22 sty 2018, o 19:48

Brakuje przejść tonalnych - co może być winą obróbki, kompresji, albo wyświetlacza.
Masz dwie opcje - albo zaznaczyć całe jednolite tło i zamalować/wygładzić poziomami do równego koloru - co będzie wyglądało sztucznie, albo zacząć obróbkę od nowa i zapisać w jakimś bezstratnym formacie
Q'bot
Moderator

Re: Plamy na zdjęciach.

Postprzez jacekblaumann » 2 lut 2018, o 16:09

takie gumowego plastikowe tła z allegro tak mają. są do niczego. czasem coś na nich wyjdzie ale i tak jest udręka w czyszczeniu psem. koniec końców zrezygnowany prędzej wytniesz całą postać z tła niż dojdziesz do ładu z takim tłem.. nie zawsze ale zazwtczaj to koszmar
jacekblaumann

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Obróbka zdjęć