Ciemne odbitki z laba

Rozmowy dotyczące obróbki zdjęć.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Ciemne odbitki z laba

Postprzez CrommCruaich » 17 kwi 2014, o 01:20

Odebrałem dziś odbitki z FJ. Mam skalibrowany monitor, więc przy oddawaniu zdjęć zaznaczyłem, że nie życzę sobie korekcji w labie. Po odebraniu odbitek mam wrażenie, że są niedoświetlone o 1 EV. Straciłem zwłaszcza szczegóły w cieniach, które są bardzo dobrze widoczne na monitorze. Sprawdziłem jeszcze raz za pomocą kalibratora mój profil monitora i wg. oprogramowania jasność monitora mam ustawioną optymalnie. Kolory na monitorze i odbitkach się zgadzają. Jedynie ta różnica ok. 1 EV. Ja coś skopałem czy lab ?
CrommCruaich

Re: Ciemne odbitki z laba

Postprzez robak » 20 kwi 2014, o 10:57

FJ to "tasmowka", biorą ludzi z ulicy do obsługi laba i w dodatkunie wiedza co to profile. Jesli oczekujesz jakości, idź na Żeromskiego do Frontierolech vel FotoAnna obecnie. Tam pracują od lat pasjonaci i nigdy mi zdjeć nie spieprzyli. Zawsze robią wg zaleceń. www.frontierolech.pl
robak
Admin Psuja

Postprzez CrommCruaich » 22 kwi 2014, o 19:13

Od paru lat robiłem w FJ i było ok. Kalibracja monitora i zonk. Choć jak zgłębiałem temat w necie, to 80 ccd jest optymalnie, no i tyle dokładnie ustawił mi kalibrator przy pomiarze światła, które pada na monitor.
CrommCruaich

Postprzez PawelP4 » 30 sie 2016, o 12:54

jak szukasz dobrej jakości zdjęć we Wrocławiu to najlepszym labem pod względem jakości zdjęć jest nowe laboratorium HQ Fotolab Laboratorium Fotografii Cyfrowej Fujifilm. Mieszczą się na ul. Bajana 1 w Hali Tęcza. Pracują na suchym labie Frontier DX-100 i ich odbitki bija pod względem jakości wszystkie laby we Wrocławiu o głowę. Link do ich strony http://hqfotolab.pl/
PawelP4

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Obróbka zdjęć