Szukam dobrego retuszera do postprodukcji fotografii ślubnej

Ogłoszenia i nowinki z życia forum

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Szukam dobrego retuszera do postprodukcji fotografii ślubnej

Postprzez annaretusz » 5 mar 2017, o 16:50

OPIS STANOWISKA:
Nawiążę współpracę z osobą zajmującą się postprodukcją fotografii ślubnej.
Praca zdalna (na swoim komputerze, zdjęcia przesyłam przez internet).
Do obróbki zdjęcia reportażowe - min. 130 sztuk z każdego zlecenia i ok. 20 zleceń rocznie.
Ofertę współpracy kieruję do osób w każdym wieku.

WYMAGANIA:
- Wysokie poczucie estetyki, które będzie odpowiadało mojemu stylowi, tj. kolorowa, dynamiczna obróbka, mocne kontrasty, łagodne przejścia tonalne, realne kolory bez sztucznych filtrów i udziwnień - prawidłowy kolor skóry, podstawy retuszu.
- Doświadczenie w obróbce zdjęć
- Dyspozycyjność i dotrzymywanie terminów (wysyłam reportaż i po max tygodniu jest obrobiony)
- Dobrze skalibrowany monitor

OFERUJĘ
- dodatkowe szkolenie u mnie z zakresu postprodukcji w PS i wywoływaniu zdjęć za pomocą CAMERA RAW, aczkolwiek nie zamierzam nikogo uczyć podstaw.
- stałą współpracę - możliwe, że na lata

REKRUTACJA:
Jeśli interesuje Cię praca w postprodukcji, napisz do mnie na:
pracapostprodukcja@gmail.com - podaj jakiego wynagrodzenia oczekujesz za obróbkę 1 zdjęcia, gdyż zdjęć może być więcej niekiedy niż 130
W odpowiedzi otrzymasz 5 moich rawów do obróbki na dzień dobry, które pomogą mi wybrać odpowiednią osobę na to stanowisko.
annaretusz

Re: Szukam dobrego retuszera do postprodukcji fotografii ślu

Postprzez MATIzz » 5 mar 2017, o 20:45

Jaka obróbka zdjęć ślubnych Cie interesuje?

Czy zwykłe poprawne wołanie RAWa, czy może jakieś boho, VSCO i tego typu modne LUTy?

Możesz wrzucić tu obrobionego "ślubniaka" jaki Cię interesuje?
MATIzz
Moderator

Postprzez annaretusz » 6 mar 2017, o 02:02

Witam serdecznie :),

Dziękuję za zainteresowanie moją ofertą. W poniższym linku wysyłam kilka moich zdjęć przed i po obróbce, które odzwierciedlają czego oczekuję:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

W skrócie:
- dobrze skontrastowane, niepozbawione nasycenia , ale nieprzekolorowane zdjęcia
- prawidłowy kolor skóry na całej postaci (nie pomijamy rąk czy stóp i nie zostawiamy ich sinych, bo twarz wyszła nam ładnie ;) i nie pomijamy w obróbce osób w dalszym planie zdjęcia
- nie stosujemy żadnych sztucznych filtrów w obróbce, które rzucają zabarwienie na cienie lub światła. W praktyce suknia jak biała to ma być biała, garnitur czarny to czarny, a granatowy to granatowy :)
- kolory ubrań tej samej osoby muszą być niemal takie same na kolejnych zdjęciach - oczywiście biorąc poprawkę na zmianę światła, refleksy rzucane na na dany detal od innego przedmiotu, itp. czego na siłę nie próbujemy wówczas ujednolicać
- zwracamy uwagę na spójność w obróbce całego reportażu (jedno zdjęcie nie może odbiegać od drugiego jakby obrabiało je więcej osób )
- usuwamy przepalenia w miarę możliwości i zachowujemy struktury materiałów, np. suknia czy garnitur nie mogą być jednolitą plamą
- stosujemy naturalny retusz głównie przy obróbce pary młodej (usuwamy krostki, większe przebarwienia, worki pod oczami, wybielamy zęby, ewentualnie zmarszczki na niewielkim kryciu, w razie potrzeby troszkę odchudzamy co nie co, np .usuwamy drugą brodę, ale tak, aby dana osoba była podobna do siebie
- większość naszych zdjęć nie wymaga fotomontażu i usuwania przedmiotów ze zdjęć. Zdarza się niekiedy podczas ślubu w ciemnych kościołach, iż wykonujemy 2 podobne zdjęcia ze zmianą ostrości i trzeba je tak samo obrobić, a następnie połączyć jak na zdjęciu 3c. Zdarza się niekiedy, że coś psuje zdjęcie i można to poprawić, np. usuwając ze zdjęcia, ale nie jest to częste zjawisko w naszych kadrach.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami pobierz nasze zdjęcia w formacie RAW z poniższego linka i obrób po swojemu 5 zdjęć: nr 1, 2, 3 ,4 ,5 . Jeśli chcesz nam bardzo udowodnić, że to Ciebie szukamy możesz również obrobić dodatkowe zdjęcia i popisać się swoimi umiejętnościami. Prześlij obrobione zdjęcia w formacie jpg. Nie zezwalamy na wykorzystywanie naszych zdjęć w swoim portfolio lub w celach reklamowych.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Sezon prężnie zaczynamy w maju/czerwcu więc do tego czasu muszę znaleźć kogoś na swoje miejsce, z uwagi na fakt, iż mam rocznego, super chłopaka :), który nie pozwoli mi spędzać przed komputerem wolnego czasu, którego i tak mam bardzo niewiele. Liczę, że są w Polsce utalentowani ludzie, którzy wykonają tę pracę tak jak ja, a może nawet lepiej :) Każdy otrzyma odpowiedź z uzasadnieniem mojego wyboru do końca kwienia. Dzięki!

Pozdrawiam, Ania
annaretusz

Postprzez adiniafue » 8 maja 2017, o 09:55

witam
adiniafue

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Ogłoszenia & Newsy