potrzebna pomoc doświadczonych pasjonatów

W tym dziale znajduje się miejsce na tematy zawierające propozycje zmian i opisy problemow z forum FotoPasja

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

potrzebna pomoc doświadczonych pasjonatów

Postprzez Daga7 » 12 cze 2019, o 10:38

Dzień dobry,
fotografie kocham od zawsze, jednak nieprofesjonalne sprzęty wystarczały mi dotychczas zwłaszcza, że poprawianie fotografii w kompie nigdy nie było kłopotem. Teraz jednak muszę zakupić lustrzankę, zdecydowałam się na Nikon, ale jest tyle modeli, że potrzebuję porady, nie sprzedawcy tylko doświadczonych pasjonatów fotografi, którzy w praktyce sprawdzili różne sprzęty. Co będę tym aparatem fotografować? Potrzebuję go, ponieważ mój synek jest tancerzem i gdy próbuję robić mu zdjęcia zwykłym kieszonkowym aparatem lub telefonem są bardzo słabej jakości lub wręcz totalnie rozmazane. Turnieje organizowane są w pomieszczeniach zamkniętych - salach gimnastycznych szkół najczęściej, więc oświetlenie jest marne, a parkiet duży i z trybun do fotografowanej osoby jest spora odległość, a wiadomo, zależy mi na zbliżeniach :) Jaki aparat byście mi polecili? Sugerowałam się możliwością zakupu Nikon D3500 lub D5200 - nie wiem czym się różnią, jestem totalnie zielona w tym temacie, widziałam napis "lustrzanka" i cena była w miarę ok, tyle mojej wiedzy :D Bardzo proszę podpowiedzcie laikowi marzącemu o pięknych zdjęciach :)
Daga7

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pomysły, sugestie, problemy