Forumowy Stock i nie tylko

W tym dziale znajduje się miejsce na tematy zawierające propozycje zmian i opisy problemow z forum FotoPasja

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Forumowy Stock i nie tylko

Postprzez robak » 1 lip 2016, o 12:08

Hejka forumowicze. Tak sobie grzebie tu i tam szukajac coraz to nowszych rozwiazan dla mojego studia i wpadlem na pomysl, zeby zrobic to tym razem nieco szerzej i dac mozliwosc zarobienia, a przynajmniej dobrej zabawy i Wam, forumowiczom. Idea: strona przez ktora mozna sprzedawac swoje zdjecia, promowac sie, promowac innych (i tez na tym zarabiac), a takze oficjalne wejscia na rozne eventy w ramach akredytacji jakie przyznaje sie agencjom foto (legitymacje prasowe). Bez legitymacji - kazdy moze wrzucac zdjecia (kazdy zaakceptowany, bo bedzie moderacja zdjec, a takze i fotografow, wiec jak ktos bedzie selfiki z telefonu wrzucal, to nie zostanie zaakceptowany). Kazdy chcacy posiadac legitymacje bedzie musial wnosic oplate roczna, a w niej bedzie mial oficjalny adres mailowy i bedzie mogl starac sie o akredytacje dla agencji foto, legitymacje i wiekszy procent z ewentualnych sprzedanych zdjec. Formy platnosci ktore beda: paypal i payU. Ogolnie sporo opcji a i mozliwosc zarobienia poprzez po prostu podawanie informacji innym (program afilacyjny). Chetni? Przewidywany rynek na poczatek - UK i Polska.
robak
Admin Psuja

Re: Forumowy Stock i nie tylko

Postprzez Q'bot » 1 lip 2016, o 19:07

Brzmi intrygująco.. swojski stock ;]
Pytanie - jakiś konkretny target jest przewidywany? Czy reklama jak rynek zdjęć długi i szeroki
Q'bot
Moderator

Postprzez robak » 1 lip 2016, o 23:50

Jesli chodzi o rynek - na razie sprawa otwarta i moze byc to kazdy rodzaj fotografii, choc skupilbym sie glownie na newsach, eventach, paparatach itp. Takie cos sie sprzedaje czesciej niz zdjecia "kwiatkow". Mozna tez zdjecia modelek/modeli, ktorzy nie sa na innych stockach/agencjach, wtedy jest wieksza szansa na indywidualnosc i wykupienie szerszej licencji przez klienta. Przewidziane tergetowanie - w zaleznosci od pojawiajacego sie kontentu. Jesli bedzie duzo newsow/eventow, to wtedy wszelakiej masci gazety/magazyny. Jak bedzie cos z modlkowaniem, to dodatkowo agencje reklamowe, interaktywne, wydawnictwa, etc. Na razie glosne mysli, chco przyznac musze, ze serwer stoi, calosc jest juz zbudowana, a teraz jest ustawiana i wprowadzane sa tresci. Calosc po angielsku bedzie, choc system sam z siebie dziala w kilku jezykach.
robak
Admin Psuja

Postprzez MATIzz » 3 lip 2016, o 17:06

Zainteresował mnie Twój pomysł.
MATIzz
Moderator

Postprzez robak » 5 lip 2016, o 10:19

Calosc juz stoi, serwer uruchomiony, wprowadzane sa tresci i roznej masci ustawienia. Nadal nie dzialaja platnosci (kwestia ustawien i testow). Mialem plan, by to przed 11.07 uruchomic, ale w zwiazku ze spora iloscia koniecznych prac, moze sie to nie udac i dopiero po tym terminie bedzie (mam wtedy kilka dni wolnego, a jedyne zdjecia jakie bede robil, to parady/zamieszki). O postepach prac bede informowal. Jak bedzie wymajstrowana calosc, napewno wszyscy tutaj beda wiedziec, a do tego dla forumowiczow beda lepsze warunki tam. Dla tych aktywnych, nie dla zarejestrowanych ;)
robak
Admin Psuja

Postprzez FotografKatowice » 18 lip 2016, o 13:19

Wszystko fajnie, wszystko pięknie. Fotografów znajdziesz, w to nie wątpię. Jak z kolei z tymi kupującymi? Jakiś pomysł, plan, liczby?
FotografKatowice

Postprzez robak » 18 lip 2016, o 17:36

Znajde. Pracuje w tym temacie juz ladnych pare latek i mam pare kontaktow. Sprzedawalem/sprzedaje swoje zdjecia. Agencje, magazyny, gazety. Nastepnym razem zamiast podawac moja strone gdzie moga zobaczyc zdjecia do zakupy, po prostu bede je wrzucal na tego samego stocka i podawal jego adres. Powinno we w miare szybkim czasie sie to wtedy ruszyc. Dodatkowo pracuje dla firmy ktora zajmuje sie szeroko pojeta reklama i marketingiem online (to tak w skrocie mocnym mowiac). Nasz dzial designerski tez dostanie namiary, a w zwiazku z tym zamiast brac niektore zdjecia z innych stockow, beda mogli ich szukac u nas. Liczby? Za wczesnie by o tym mowic. Wszystko zalezy w ktora strone sie rozwinie to. Ja wiem co moge robic sam (oraz ludzie ktorzy ze mna sa tutaj lokalnie w Belfascie). Pozostala czesc jest spora niewiadoma na razie, bo zalezy to od tego kto sie zarejestruje, podejmie wspolprace i jakie/skad zdjecia bedzie wrzucal. To jest dlugoterminowy plan na wszystko, ale zycie pokaze w ktora dokladnie strone pojdzie. Nie chce precyzowac tego wg jakichs zasad typu "to bedzie stock z kwiatkami". W PL jest sporo pieknych miejsc, eventow, koncertow. Jesli zdjecia beda unikalne, beda i klienci. Dokladne opisy beda podstawa, a wtedy lokalny team (w tym ja) bedzie sie zglaszal do lokalnych magazynow/gazet, ze mamy zdjecia z danego rejonu/regionu/eventu, tak by dac sie poznac. Do tego pare innych technik dotarcia do klientow.
robak
Admin Psuja

Postprzez justyna206 » 18 sie 2016, o 17:48

hej hej
justyna206

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pomysły, sugestie, problemy