Wielkość zdjęć

W tym dziale znajduje się miejsce na tematy zawierające propozycje zmian i opisy problemow z forum FotoPasja

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Wielkość zdjęć

Postprzez klapuch » 15 lip 2014, o 13:48

Proponuję dodać skrypt z ograniczeniem wielkości zdjęć zgodnie z regulaminem.
Mam np. zdjęcie o boku 1024 px i żeby go wstawić na forum muszę go zmniejszać, robić kopię i wgrywać na hosting.
Proponuję zrobić tak, że jeśli zdjęcie jest za duże, to program samoczynnie je zmniejsza, np zdjęcie o szerokości 1050 px otrzyma kod:
[img width=1000]zdjęcie[/img]
i będzie dobrze.
Jest to stosowane na innym forum i sprawuje się bardzo dobrze.
Taka moja sugestia.
klapuch

Re: Wielkość zdjęć

Postprzez MATIzz » 15 lip 2014, o 14:23

Mieszaniem w kodzie zajmuje się Robak Jeśli tylko zajrzy do nas,( z tego co kojarzę, ma teraz inne, macierzyńskie zajęcia) zapewne ustosunkuje się do Twojej sugestii.
MATIzz
Moderator

Postprzez kiraki » 27 maja 2016, o 11:24

tak powinno być
kiraki

Postprzez robak » 28 cze 2016, o 11:31

Pozno, ale odpowiadam. Dziecie juz podroslo, teraz jedno ma prawie 7, drugie ponad 2 latka i czasu nieco momentami przybywa. Wprowadzam w zycie nowe projekty, a wraz z nimi odnawiam te stare, dziajace i dobrze sie trzymajace, dostosowujac je do nowych realiow. Na pierwszy ogien poszlo www.ratlook.pl (dla milosnikow stylu rat, rdzy itp). Calkiem odnowione forum, portal zamieniony po prostu na strone informacyjna i kazdy jest szczesliwy. Wszystko responsywne, bo ruch przenosi sie na urzadzenia mobilne. Tak samo bedzie z fotopasja.org. Za jakis blizej nieokreslony czas bedzie upgrade silnika forum, do tego skorka zostanie zamieniona na responsywna, wiec nie bedzie koniecznosci zabawy z tapatalk, bo forum bedzie automagicznie zmieniac swoj wyglad w zaleznosci od urzadzenia na ktorym jest odwiedzane. Na koniec nasz forumowy hosting obrazkow. Calosc obsluguja dwa serwery, wiec i moze tam jakies zmiany beda. Moze czas przepisac to wszystko na docker'a i odpalic w chmurze googla na przyklad, albo przeniesc sie na AWS. Nie wiem. Na razie sobie glosno mysle. Wszystko zalezy jednak od ilosci czasu i jaka mnie najdzie fantazja w chwili robienia tego. Jesli ktos ma pomysl co zmienic, chcialby dolaczyc do ekipy prowadzacej, niech daje znac mi lub Michalowi. Jako druzyna zrobimy wiecej.
robak
Admin Psuja

Postprzez alicja203 » 14 lip 2016, o 11:05

:pijemy:
alicja203

Postprzez FotografKatowice » 18 lip 2016, o 13:16

Lepiej ustawić max-width="100%". Niestety w kwestii optymalizacji nie pomoże to wiele, bo zdjęcie będzie i tak ważyć tyle ile waży w oryginale, więc nie odciąży to forum.
FotografKatowice

Postprzez bianka206 » 10 sie 2016, o 09:41

witajcie
bianka206

Postprzez dhpaulus » 10 sie 2016, o 11:09

Bianka - Inny dział jest to witania ;-)
Paweł Dąbrowski
Technik informatyk
Fanpage: https://www.facebook.com/pawelstanislawdabrowski/
dhpaulus

Postprzez robak » 11 sie 2016, o 17:32

Zdjecia i tak leza na innym serwerze. Serwer forum sie "obija" biorac pod uwage jego obciazenie ;)
robak
Admin Psuja

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pomysły, sugestie, problemy