problem z zapisem zdjęć

W tym dziale znajduje się miejsce na tematy zawierające propozycje zmian i opisy problemow z forum FotoPasja

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

problem z zapisem zdjęć

Postprzez Agnieszka2014 » 30 lis 2014, o 23:02

Witam:)
mam problem.. czy można jakoś odkręcić to, jeśli są dwa zdjęcia zapisane pod jedną nazwą?:)
głupia jestem.. i kopiowałam z aparatu do jednego folderu..po tym jak z aparatu skasowałam i ponownie zapisałam. :(
pomoże ktoś? bo teraz w folderze widzę jakieś zdjęcia.. ale jak przeglądam z powiększeniu to znikają.. albo bardzo szybko przeskakują... da się to odkręcić jakoś???
Agnieszka2014

Re: problem z zapisem zdjęć

Postprzez wrn_ » 30 lis 2014, o 23:18

Taki chaos, że nic nie zrozumiałem :( Proszę spokojniej i mniej chaotycznie, teraz można tylko zgadywać o co dokładnie chodzi ;) Może o to, że zastąpiłaś zdjęcia o tej samej nazwie, a może całkiem o co innego. Albo jest już późno i przestałem myśleć, albo ciężko zrozumieć Twoją wypowiedź ;)
wrn_

Postprzez MATIzz » 30 lis 2014, o 23:21

Tez nie do końca ogarniam.
MATIzz
Moderator

Postprzez Agnieszka2014 » 30 lis 2014, o 23:25

przepraszam bardzo ! :)
taaak.. zastąpiłam jedno zdjęcie z drugim : ) jest ta sama nazwa.. można to jakoś odwrócić?:(

jak otwieram folder mam jakieś zdjęcia.. przykładowo naciskam na pierwsze, aby powiększyć a wyskakuje mi inne w ogóle :)
Agnieszka2014

Postprzez wrn_ » 1 gru 2014, o 00:04

Miniatura po prostu zapamiętała poprzednie zdjęcie, nie została odświeżona, natomiast po otwarciu pojawia Ci się już to nowe. Z tego co mi wiadomo, nadpisanie pliku to najgorsze co może być i ciężko z odzyskaniem takich danych. Niestety już łatwiej o odzyskanie plików, które zostały usunięte rok temu, niż tych nadpisanych nawet przed sekundą. Można próbować jakimś softem do odzyskiwania, ale wg mnie już prędzej dałoby się te zdjęcia odzyskać z karty pamięci o ile nie była później zapełniana w całości :>
wrn_

Postprzez Agnieszka2014 » 1 gru 2014, o 00:08

karta niestety właśnie była nadpisana :((
yyhhh.. tego się obawiałam :(

dziękuję za infoo:))

hmm.. a to jak wyjaśnić to, że podczas przeglądania zdjęć.. włacza mi się jedno i w sekundzie zmienia na inne? widzi jakieś ale pokazuje inne?
Agnieszka2014

Postprzez wrn_ » 1 gru 2014, o 00:23

Agnieszka2014 napisał(a):hmm.. a to jak wyjaśnić to, że podczas przeglądania zdjęć.. włacza mi się jedno i w sekundzie zmienia na inne? widzi jakieś ale pokazuje inne?

A po ponownym otwarciu tego zdjęcia wciąż tak jest? Bo rozumiem, że najpierw na chwilkę pokazało to poprzednie nadpisane, a potem odświeżyło i pokazało to nowe?

Na przyszłość to proponuję zmienić w aparacie numerowanie zdjęć na ciągłe, aby uniknąć sytuacji, że zdjęcia będą nazywane tak samo ;)
wrn_

Postprzez Agnieszka2014 » 1 gru 2014, o 23:23

taaakk, dobrze rozumiesz :)
dokładnie tak się dzieję.
dzięki za poradę :))
Agnieszka2014

Postprzez robak » 28 gru 2014, o 23:47

Pod linuxa jest sympatyczny pakiecik PhotoRec. Mozna zrobić skan dysku, określić tylko typ szukanego pliku, a potem na kilka(naście) godzin zostawić skanowanie. Jest szansa na odzyskanie, pomimo tej samej nazwy.
robak
Admin Psuja

Postprzez klimek » 17 paź 2015, o 11:35

No tak, z tym zawsze jest problem.
klimek

Następna strona

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pomysły, sugestie, problemy