Fotografowanie meczu

Dyskusje dotyczące różnych technik fotografowania. Np. fotografii portretowej, fotografii makro itd.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Fotografowanie meczu

Postprzez yarson » 13 paź 2013, o 22:25

Mam C70-200/2.8, Canona 30D i 5DmkII.

Niedaleko mam do "stadionu" okręgówki. Sobie myślę dlaczego nie pofocić.... Byłem w sobotę, z 5DmkII i 70-200/2.8, lecz jeszcze zdjęć nie oglądałem bo mi się zasilacz w kompie od obróbki wywalił, lecz ...

Pytanie moje który aparat lepszy do fotografowania meczyku w piłkę nożną ?
Bo niby z 5d lepszy obrazek itd, ale z 30D z 200 mm robi się 320mm, no i w 30D mam szybszy tryb seryjny. Szybkość AF chyba porównywalna...
No i jeszcze tryb pracy autofokusa, jaki najlepiej ? ciągły ?
yarson

Re: Fotografowanie meczu

Postprzez robak » 13 paź 2013, o 23:19

Wez oba i zobacz na ktorym Ci sie lepiej pracuje i jaki jest efekt tej pracy. To najlepsza opcja. Ogolnie 5d to nie pucha na sport (w teorii), ale zdecydowanie wiekszosc puszek da rade w sprawnych rekach. Co sie tyczy trybu AF, to zalezy tez od Ciebie. Ja sie z ciaglym nie lubie na przyklad, a koledzy obok trzepia wlasnie w tym trybie. Mocno indywidualna sprawa.
robak
Admin Psuja

Postprzez majkel1980 » 14 paź 2013, o 00:17

Jeżeli mogę się wypowiedzieć w tej kwestii to uważam tak jak kolega robak , że sam powinieneś metodą prób i błędów dostosować puchę do własnych wymagań.
Ja zajmuję się fotografią żużlową , gdzie akcja jest bardziej przewidywalna niż na boisku piłkarskim, a mimo wszystko używam ciągłego AF, tryb seryjny i "ogień" :)
5d chyba do reporterki sportowej nie jest najlepszy, ale znam ludzi którzy właśnie nim robią mecze i są zadowoleni.
majkel1980

Postprzez gekon » 30 gru 2016, o 23:12

Na mecz zdecydowanie zabrałbym 5d-bo buzie celebrytów na trybunach ładniej wyglądają z Canona piątki. No, można też zrobić jedno, może dwa zdjęcia z boiska-dobrze żeby na zdjęciu była piłka.
Co za czasy…
gekon

Postprzez kajagood » 13 lut 2017, o 10:28

:icon_mrgreen:
kajagood

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Techniki fotografowania