Filmowy Kolor Grading w zdjęciach - ZAJAC4

Rozmowy dotyczące obróbki zdjęć.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Filmowy Kolor Grading w zdjęciach - ZAJAC4

Postprzez zajac4 » 7 lut 2015, o 00:53

Cześć!

Poszukuję osób,czy też chętnie nawiąże dyskusję z osobami które interesują się gradacją kolorów. Dla nie znających terminu -gradacja kolorów- dwa słowa opisu.
Jest to technika mająca na celu m.in symulację analogowych klisz filmowych (nie fotograficznych!) a także technika obróbki obrazu filmowego w celu nadania tzw.
wyglądu filmowego (ang.cinema look). Dlaczego piszę o obróbce filmów na forum foto ? Otóż znalazłem metodę która idealnie się przekłada jeden do jednego z filmu, na obróbkę zdjęć. (w końcu film to seria zdjęć ;) W związku z tym szukam osoby lub osób które też znają temat w celu wymiany doświadczenia i wiedzy. Reasumując szukam osób którym pojęcia typowo filmowe SLOG, REC709, CINEON , BMC nie są obce :)

Dla zachęty poniżej prezentuję zdjęcia mojego autorstwa po gradingu, a także film before/after (film nie jest mojego autorstwa) do jakiego wyglądu zdjęć zmierzam :)

Film:
http://vimeo.com/116019668

Trailer Kinowy filmu Hiszpanka - Przykład mistrzowskiego gradingu! :)
http://vimeo.com/107710390

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wstrętny Nikonowiec z jedną D800 oraz jedną D700
zajac4

Re: Filmowy Kolor Grading w zdjęciach - ZAJAC4

Postprzez robak » 11 lut 2015, o 00:05

O ile w zdjeciach nie uzywam, tak przy kreceniu to inna bajka :)
robak
Admin Psuja

Postprzez Q'bot » 11 lut 2015, o 00:09

Przez ostatnie dekady nic mnie tak nie odrzuca od powstających filmów, jak właśnie wszelakie obleśne gradacje - rozumiem filmować w RAW'ach i ładnie (naturalnie) je wywołać wydobywając większą rozpiętość tonalną, a tu jak nie zielono, to niebiesko, albo i jeszcze czerwono, jakby daltoniści siedzieli przy postprocesie ;/
Mam wrażenie, że ta 'moda' została zapoczątkowana przez pierwszego Matrix'a... wcześniej tak to nie raziło

Sorry za offtop
Q'bot
Moderator

Postprzez robak » 11 lut 2015, o 00:37

Q'bot: ale przyznasz chyba, ze w Underworld (cz. 1) niebieski pasuje :)
robak
Admin Psuja

Postprzez Q'bot » 11 lut 2015, o 22:08

robak napisał(a):Q'bot: ale przyznasz chyba, ze w Underworld (cz. 1) niebieski pasuje :)

Mnie to właśnie drażniło :icon_confused: Tak samo jak pomarańczowy w 300... Zawsze mi to jakoś kiczem zalatuje, gdy ktoś koloruje zdjęcie/video niezgodnie z logicznym postrzeganiem, ot, coś w stylu pozostawiania selektywnego koloru na zdjęciu w skali szarości ;P
Q'bot
Moderator

Postprzez zajac4 » 12 lut 2015, o 02:10

Oczywiście Panowie Grading - gradingowi nie równy. Ale nie można negować faktu że filmy i obraz wyprodukowany w Holywood się dobrze sprzedaje :) Poszukując wiedzy i przegrzebując net w poszukiwaniu metod gradingu i filmu , znalałem pewien patent który idealnie się przenosi na zdjęcia dając bardzo ciekawe i jednocześnie trudne do uzyskania w inne znane mi dotychczas sposoby efekty. Jak uciułam kilkaset dolców na pewien soft to pokażę efekty :) ... póki co mogę jedynie pokazać wam zgradowany film , ale bez żadnych efektów specjalnych. Dzięki tej technice spokojnie można uzyskać film czy też zdjęcie (bez roznicy) jednym klikiem , w klimacie jak w CinCity.

teledysk1
http://vimeo.com/114726460
teledysk2 (film kolegi któremu pokazałem tą metodę)
http://vimeo.com/114651365
Wstrętny Nikonowiec z jedną D800 oraz jedną D700
zajac4

Postprzez gekon » 30 gru 2016, o 23:43

Akurat cinema look jest po to, aby kierować wzrokiem widza. Stąd ten efekt orange-blue.
Dodam tylko, że bardzo łatwy do uzyskania i nałożenia w Ps5 na ścieżkę video.
Dotychczas trzeba było bawić się z tym w Da Vinci.
Uważam, że to niegłupi pomysł, aby ten efekt nakładać na zdjęcia-oczywiście z duuużym umiarem.
gekon

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Obróbka zdjęć