Jaki obiektyw do olympus pen e-pl9

Rozmowy dotyczące obiektywów

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Jaki obiektyw do olympus pen e-pl9

Postprzez Alicyja » 26 cze 2018, o 14:48

Witam, to mój pierwszy post tutaj, dlatego na początku chciałabym serdecznie powitać wszystkich. Jestem totalną amatorką i po prostu chciałabym zacząć przygodę z fotografią.

Przejdę od razu do rzeczy. Kupiłam nie tak dawno olympusa e-pl9 i teraz poszukuję do niego fajnego obiektywu. Kupiłam już do niego obiektyw Olympus 45mm f/1.8, który udało mi się kupić używany w bardzo dobrej cenie. Zdjęcia robione tym obiektywem są naprawdę dobre. Aleee chyba nie umiem go do końca używać, wydobyć z niego potencjał albo po prostu nie jest to odpowiedni dla mnie. Żeby zrobić portret muszę stanąć bardzo daleko od obiektu, który fotografuję.

Dlatego poszukuję dobrego obiektywu, w miarę uniwersalnego do robienia zdjęć krajobrazu (tym Olympus 45mm f/1.8 nawet nie potrafię uchwycić całego kadru, muszę naaaprawde daleko stanąć), w sumie nie tylko krajobrazu, taki obiektyw dobry w podróży, gdyż aparat chcę używać podczas różnych wyjazdów. Oczywiście taki, którym nie będę musiała stanąć kilkanaście metrów od rzeczy/osoby którą będę fotografować :D Nie musi też być to obiektyw marki olympus.

Z góry dziękuje za pomoc ;)
Alicyja

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Obiektywy