Jaką chwilówkę wybrać?

Dział luźnych rozmów nie związanych z fotografią.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Jaką chwilówkę wybrać?

Postprzez paulin88 » 4 lip 2018, o 18:49

Czy mniemacie, iż korzystanie z ofert pożyczkowych to dobre droga, ażeby podreperować trochę swój domowy budżet? Ja właśnie mam trochę niespodzianych kosztów i zastanawiam się, czy nie byłoby dobrą opcją skorzystanie z tego typu możliwości. W oko wpadło mi na przykład pozyczka w TAKTO Finanse... Czy według Was jest to wyjście godne uwagi?
Ostatnio edytowano 9 lip 2018, o 13:01 przez paulin88, łącznie edytowano 1 raz
To, co dziś jest rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem.
paulin88

Re: Jaką chwilówkę wybrać?

Postprzez Q'bot » 4 lip 2018, o 19:41

To najgorsza z możliwych dróg...

Temat zamykam, iż nijak nie pasuje do tematyki forum.
Q'bot
Moderator

Postprzez Radz42 » 22 sie 2018, o 13:02

Nie mam doświadczenia w tej kwestii. Dlatego nie bardzo będę w stanie pomóc.
Nie mogła uwierzyć, że utrata kogoś, kogo znało się tak krótko, może przypominać utratę części siebie, że może odebrać smak jedzeniu i przygasić kolory.
Radz42

Postprzez Kotecek_PL » 23 sie 2018, o 17:06

ażeby podreperować trochę swój domowy budżet?

Nie, tak się nie reperuje domowego budżetu. oddasz więcej niż pożyczyłeś, Lepiej jest już nie zrealizować tych wydatków.
Kotecek_PL

Postprzez Karom » 6 wrz 2018, o 15:05

Jeśli jesteś w stanie to zdecydowanie nie bierz chwilówek. Interesuję się m.in. nagraniami z telemarketerami, windykatorami, helpdeskiem itd. i przy tej okazji trochę się dowiedziałem o legalnym procederze udostępniania możliwości dawania małych kredytów. Bo moim zdaniem to po prostu proceder, coś co w XXI wieku, tym bardziej w krajach 1 świata nie powinno mieć miejsca.

Okazuje się, że bardzo wiele takich firm oferujących chwilówki ma również specjalny oddział windykacyjny. Może się okazać, że jakaś rata się spóźnia nawet o dwa trzy tygodnie z powodu jakiegoś błędu w papierach, a i tak zaczniesz dostawać idiotyczne telefony od windykatorów czytających z kartki. Może też się okazać, że doszło do niespłacenia jakiejś raty, nawet nieumyślnie, również z powodu jakiegoś błędu po jednej, czy drugiej stronie. Po kilku latach nagle wydzwaniają windykatorzy, ponieważ jakaś firma krzak sobie przejęła dług na zasadzie cesji. Będą jeszcze dodatkowo czekać dłużej, aby domniemany przedawniony dług wzrósł i zaczną straszyć komornikami, chociaż paradoksalnie unikają sądów jak ognia, bo wolą pognębić/postraszyć 1000 ludzi na mniej lub bardziej naciągane długi, a nawet jak z tego tysiąca zapłaci 20 osób jakieś zawyżone pseudo koszty sądowe, koszty prowadzenia sprawy i inne tego typu naciągane rzeczy to i tak im się to opłaca.

Tak działa windykacja i jeśli chodzi o chwilówki to zawsze jest bezpośrednio albo pośrednio taka firma związana z takimi instytucjami. Branie kredytu to duża odpowiedzialność, ale dużego kredytu na duże rzeczy z właściwą zdolnością kredytową. To jest wówczas trochę co innego niż dawanie pożyczek na 2-3-4 tysiące ludziom, którzy nawet nie wiadomo czy aby na pewno będą w stanie spłacić w terminie. Podkreślam, że to jedynie moje zdanie, natomiast informacje, które tutaj przedstawiłem myślę, że są jak najbardziej obiektywne. Uważam również, że jak się zagłębisz w temat to nie będzie Ci trudno znaleźć odpowiednich nagrań z rozmów z windykacją, w których przedmiotem dyskusji jest jakaś właśnie chwilówka.

@Q'bot
Chyba jednak nie został ten wątek zamknięty, dalej wszyscy mogą pisać.

Edit 1: Tak swoją drogą, bo zapomniałem wspomnieć. Pewnie dla samego autora/autorki tego wątku to nie będzie miało większego znaczenia, bo raczej cały post przypomina typową szeptankę, ale dobrze by było gdyby moje słowa były ostrzeżeniem dla innych.
Karom

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Hyde Park