Przejściówka Nikon-Canon EOS

W tym dziale każdy początkujący może zadawać dowolne pytania dotyczące fotografii i rzeczy z nią związanych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Przejściówka Nikon-Canon EOS

Postprzez OldNomad » 21 lip 2018, o 11:47

Witam wszystkich forumowiczów,
ostatnio dostałem w pracy aparat Canon EOS 600D, natomiast syn sprezentował mi nieużywany obiektyw EX/Sigma 50mm 1:1.4 DG HSM który niestety nie pasuje do tego Canona. Czy jest jakaś przejściówka? W przyszłym roku wybieram się na emeryturę i przyszło mi do głowy, że mógłbym tym sprzętem zacząć fotografować martwą naturę. Wiecie - dużo wolnego czasu, spacery na świeżym powietrzu więc dlaczego nie spróbować. Z fotografią nie mam wiele wspólnego, posiadam Sony DSC RX100 służący mi znakomicie podczas urlopu ale...no właśnie, ciekawy jestem zdjęć lustrzanką. Z opisów wynika, że jest to znakomity obiektyw. W internecie znalazłem kilka przejściówek ale jako, że jestem w tym temacie zielony wolę zapytać fachowców na forum.
Dziękuję i pozdrawiam.
OldNomad

Re: Przejściówka Nikon-Canon EOS

Postprzez Q'bot » 21 lip 2018, o 18:29

Najlepszym pomysłem byłaby sprzedaż tegoż obiektywu i zakup czegoś pod Canon'a - przejściówkę owszem, znajdziesz, ale nie będzie to współgrało zbyt efektywnie (o ile w ogóle zadziałają styki autofocus'a, bo przysłony zwykle chodzą bez problemów)
Q'bot
Moderator

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Pytania i problemy początkujących