Amator, zmiana aparatu do 2500zł

Rozmowy dotyczące aparatów fotograficznych.

Moderatorzy: Q'bot, MATIzz

Amator, zmiana aparatu do 2500zł

Postprzez g1nko » 28 sie 2018, o 08:47

Witam wszystkich, czy ktoś może mi pomóc w zmianie aparatu? Aktualnie posiadam canon PowerShot SX 540 hs. Cenię w tym aparacie duży zoom, ale chciałbym robić lepsze zdjęcia wieczorem lub w nocy z ręki. Wiem, że cudów nie ma ale ten model już przy ISO 800 kiepsko sobie radzi i szum jest spory. RAW brak. Robię zdjęcia okazjonalnie. Głównie krajobraz. Ręcznie coś tam można tym canonem podziałać ale raczej przy dobrym oświetleniu. Przeszkadza też brak wizjera, bo w słoneczne dni robię zdjęcia w ciemno bardzo często. W ww.cenie wydaje mi sie, że najlepsza nie lustrzanka to Lumix FZ1000. Ma trochę zooma, zdjęcia powinny wychodzić lepszej jakości, szczególnie z ręki przy większym ISO, kiedy jest słabe oświetlenie. Czy są jakieś inne modele, które warto rozważyć? Nie chciałem wchodzić w kwestie lustrzanek. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
g1nko

Re: Amator, zmiana aparatu do 2500zł

Postprzez Q'bot » 28 sie 2018, o 19:26

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi 'Bezlusterkowiec'.
Pakować się od nowa w jakiś kompakt to średni interes, zwłaszcza mając do rozdysponowania 2,5k złociszy
Q'bot
Moderator

Postprzez g1nko » 28 sie 2018, o 21:38

Dziękuję za poradę. Mogę jeszcze prosić o informację, od jakich modeli warto zacząć poszukiwania i co z obiektywem?
g1nko

Postprzez Q'bot » 30 sie 2018, o 18:44

Ja bym celował w model z matrycą APS-C czyli Sony, Fuji, Canon głównie - obiektyw jaki preferujesz... Przebadaj na poprzednim aparacie z jakich ogniskowych korzystałeś i takiż odpowiednik dla danego systemu możesz zakupić.
Q'bot
Moderator

meble kuchenne Tarnowskie Góry

Powrót do Aparaty